Monero (XMR) Düşen Trendi Kırabilecek mi?

analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz günlerde Monero yaşadığı yükselişte düşen trendi kırmaya çalışmıştı fakat başarısız olmuştu. Şimdi ise aynı düşen trendden aşağı yönlü tepki alınmış gibi gözüküyor. XMR için satış hacimleri hacim ortalaması altında kalmış bundan dolayı aşağı yönlü bir baskının pek fazla olmadığını ve yukarı yönlü bir hareket izleyebileceğini varsayabiliriz.

Monero İçin Orta Vadeli Fiyat Hedefleri

XMR 02.15 1

Altcoin tarafında yukarı yönlü ufak bir sıkışma bölgesi görmek mümkün. Bu bölgede oluşacak yukarı yönlü hareketler düşen trend kırılımına sebebiyet vereceğinden dolayı yukarı yönlü yüksek ivmeli bir hareket görülebilir.

Yukarı yönlü kırılımın gelmesi için aşılması gerekilen ilk direnç 178.4 dolar seviyesinde bulunmakta. Bu bölgenin üzerinde boğaların oluşturacağı alım baskısı fiyatın tekrardan 200 dolar psikolojik seviyesi üzerine çıkmasını sağlayabilir. Direncin desteğe dönüştüğü durumda ise 214.9 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükselişin devamı beklenebilir.

Şu anda bulunulan bölgede satış baskısı oluşması durumunda ilk destek seviyesi 161 dolar seviyesinde bulunmakta. Ayılar tarafından baskının devam etmesi durumunda 141.2 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş görülebilir. Bu bölge altında gelecek fiyat hareketleri altcoin için 132 dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşatabilir.

Destek noktaları: 161 – 141.2 – 132

Direnç noktaları: 178.4 – 200 – 214.9

XMR İçin Kısa Vadede Yükseliş İvmesi Söz Konusu!

XMR 02.15 2

4 saatlik grafikte incelendiğinde yukarı yönlü bir ivme söz konusu, bu ivmeli hareketin devamı durumunda düşen trend kırılımı muhtemeldir. EMA100 den alınan destek doğrultusunda direnç kırılımı söz konusu olabilir.

Yukarı yönlü trend kırılımı gerçekleşmesi durumunda ilk direnç 181.8 dolar seviyesinde bulunuyor. Direncin desteğe dönüştüğü durumda ise 188.4 dolar seviyelerine kadar yükselmesi beklenebilir. Bu bölge üzerinde oluşacak alım baskıları fiyatın 194.7 dolar majör direnç seviyesine kadar yükselmesine sebebiyet verebilir.

Satış baskılarının ağır basması durumunda 172.7 dolar seviyelerine kadar bir düşüş gözlemlenebilir. Bu bölgenin ayılara yenik düşmesi durumunda 166.5 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşanması olasıdır. Desteğin dirence dönüştüğü durumda ise bir sonraki destek seviyesi 160.8 – 159 aralığında bulunmakta.

Destek noktaları: 172.7 – 166.5 – (160.8 – 159)

Direnç noktaları: 181.8 – 188.4 – 194.7

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster