MATIC Fiyat Analizi: Önemli Destek Üzerinde!

Matic-Network-Review-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Düşüşten önce 2.70 seviyelerine kadar çıkan MATIC, güncel olarak 1.47 seviyelerinde işlem görmekte. 18 Mayıs’ta en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra uzun soluklu bir düşüşten çıktı. Son hafta yüzde 40’a yakın kar verdi. Peki eski seviyelere tekrar çıkar mı? Gelin hep beraber grafiklerde bulunan önemli noktaları inceleyelim.

MATIC Grafiği Ne Söylüyor?

MATIC geçtiğimiz zamanlarda 2.70 seviyelerini gördükten sonra güçlü bir satış yiyerek 1.03 seviyelerine iğne atmıştı. Daha sonra 2.20 seviyelerine çıkıp tekrardan düşüşe geçmişti. MATIC, Bitcoin ile beraber düşüşe geçtikten sonra 0.66 desteğinden sıçrama yaşadı. Daha sonra 0.89 ve 1.03 dolar seviyelerindeki dirençleri kırarak yoluna devam etti. 3 gün önce kritik seviyede bulunan ve önemli bir direnç olarak görülen 1.20-1.25 arasındaki direnci de sert bir şekilde kırırak 1.47 de bulunan direnç seviyesine kadar ilerlemişti.

Geçtiğimiz saatlerde yaşanan JPMorgan Bitcoin haberi ile birlikte piyasada yükseliş gelmişti ancak haberin doğru olup olmadığı şu an için kesinleşen bir şey değil. JPMorgan Bitcoin haberi doğru mu yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Peki şimdi ne olacak?

1.47 direncini geçtiğimiz 2 gün boyunca deneyen MATIC bu direnci henüz aşamadı. 1.47’de bulunan direnci aşması  halinde onu üst kademelerde bulunan seviyeler kendine çekecektir. Bu direnci aştıktan sonra burada kalıcılığına devam etmelidir. Çünkü olası bir düşüş senaryosu gerçekleştiğinde altta bulunan desteklere gidebilir. Dün 1.25 seviyesine geriledikten sonra yapılan alımdan sonra bugün 1.47 seviyesine kadar gelerek bize bir günde yüzde 15 civarlarında bir kar bıraktı.

Bitcoin’in zincilerini tuttuğu bu coinde fiyat hangi seviyede olursa olsun dikkatli olmakta fayda var. Grafikte verilmiş olan destek ve direnç noktaları alım satım hedefi değildir. Sadece bilgi amaçlıdır.

 

MATICUSDT

Diğer bir yandan günlük paritede, RSI ve Stokastik RSI indikatörlerine bakalım.  İndikatörlere bakıldığında artık aşırı alım seviyesine ulaştığını görmekteyiz. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Çünkü indikatörler teknik açıdan rahatlamak isteyebilir.

MATICUSDT

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber MATIC  grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden içerikte yapılan bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

Peki sizler cüzdanınızda MATIC’e yer veriyor musunuz? Cüzdanınız da tutuyorsanız bu uzun vadeli olarak mı yoksa kısa vadeli olarak mı? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster