JPMorgan Bitcoin ve Ethereum Haberi Doğru Mu?

jpmorgan-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz saatler içerisinde Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki anlık %2-%2.5’luk yükselişin ve kilit dirençlerin üzerine çıkılmasının, zerohedge tabanlı bir haberle başladığı algısının devam ettiğini söylememiz yanlış olmaz. Peki olayların aslı nedir?

JPMorgan Bitcoin ve Ethereum Haberi Detayları

Her şey bir tweet ile patlak verdi!

JPMorgan Bitcoin ve Ethereum iddiası

Konu ardından atılan bir diğer Tweet daha olumlu bir habere işaret ediyordu!

JPMorgan Bitcoin ve Ethereum iddiası

JPMorgan Flows and Liquidity Bitcoin Verileri Hakkında

Zerohedge isimli bir Twitter kullanıcısının paylaştığı bu Tweetler, Zerohedge’nin websitesine de eklendi! Bu, yayına alındığı -şu an için- iddia edilen JPMorgan Flows and Liquidity verileri yalnızca JPMorgan özel izniyle erişim sağlanan bir sanal kütüphanede tutuluyor. Halka açık bir şekilde paylaşıldığında ise buradaki örnekten görebileceğiniz üzere bir rapor olarak paylaşılıyor.

Özel kütüphaneye erişim için JPMorgan erişim bilgilerinizin olması gerekiyor. Yukarıdaki rapora girdiğinizde hemen raporun ilk paragrafının alt kısmında yer alan JPMorgan Flows and Liquidity kütüphanesi için izin istiyorsunuz ancak bunun için JPMorgan Manageri tanıyor olmanız gerekiyor.

Haberin doğruluğunu araştırırken bir çok kaynak taraması yaptık ancak zerohedge dışında herhangi bir yayın organının ki buna JPMorganChase dahil olmak üzere herhangi bir bağlantılı yayın grubunun konuya değinmediğini dolayısıyla yatırımcıları ve ilgililerin dikkatli olması gerektiğini belirttik.

JPMorgan Bitcoin Haberi ve Potansiyel Senaryolar

Sosyal medya ve internet siteleri üzerinden paylaşılan bu haberin potansiyel iki olasılığı vardır.

  1. Haber doğru, beklenen kamuoyu açıklamasından sonra Bitcoin ve Ethereum’un JP Morgan tarafından kabulü.
  2. Haber yanlış ve ciddi bir spekülasyon yapılıyor.

Yukarıdaki potansiyel senaryolar göz önüne alındığında haberin oldukça büyük olduğunu ve şayet resmi kanallardan kamuoyu açıklaması veya yukarıda belirttiğimiz JPMorgan Flows and Liquidity raporunda var olduğu iddia edilen bilgilerin açıklanmasıyla, kripto para sektörü için çok ciddi adımların geldiğini görebiliriz. Ancak geçtiğimiz dönemlerde yaşanan benzer spekülasyon haberlerini de göz önüne almalısınız.

Haber yatırım tavsiyesi olmayıp bilgilendirici amaç taşır. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster