MATIC Fiyat Analizi: Altcoin İçin Sırada Yeni ATH mi Var?

MATIC-08.23-frozen

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MATIC ve altcoinler Bitcoin’in son zamanlarda 50.000 dolar seviyesini aşmasına rağmen, piyasa hakimiyetinin düşmesi ile pozitif fiyat hareketleri sergiledi. Bitcoin hakimiyetinin düşmesi altcoinlerin ATH’lerine doğru tırmanmaları için mükemmel bir fırsatı körüklüyor gibiydi. Cardano ve LUNA gibi altcoinler de bundan yararlanarak yeni yüksek seviyelere çıktılar. Bununla birlikte, bu altcoinler piyasadaki diğer altcoinlerle ilgili beklentileri de teşvik etti.

MATIC Güçlü Bir Direnç Seviyesinde Bulunuyor

MATIC’in 1.65 dolarda güçlü dirençle karşılaşmasıyla birlikte altcoinin bu seviyenin üzerinde ralli yapması ve önümüzdeki günlerde bunu sürdürmesi çok önemli olacak. 1.65 dolar seviyesi mayıs ayındaki fiyat rallisi sırasında güçlü bir destek olarak hareket etti. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılımı MATIC’in büyük kazançlar görebileceği anlamına gelir. Yazının yazıldığı sırada 17. sırada yer alan kripto para birimi günlük %1’lik kazancın ardından bu seviyeye yakın seyrediyor.

Yine de, altcoin hala ATH’sinden yaklaşık %37 uzakta buunuyor.

MATIC’in, ağ içindeki staking faaliyetlerine katılan fonları ifade eden bir metrik olan staking engaged bakiyesi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bu da ağın gücünü yansıtıyor.

MATIC-1

Ayrıca, altcoinin aktif adresleri son birkaç aydır düşüş trendinde bulunuyor. Son fiyat kazançlarının yanı sıra MATIC, bu düşüş trendinden etkileyici bir kopuş gördü.

Aktif adreslerdeki düşüş trendinden bu sapma, sürekli bir rallinin iyi bir işareti. Fakat aynı sonuca varan başka bir işaret de var gibi görünüyordu.

Ağ Hacmi İşlem Oranı Düşüyor!

MATIC’in NVT oranı ile fiyatı arasında ters bir ilişki tespit edilebilir. NVT oranının son bir aydır daha düşük zirveler yapması dikkat çekiyor. Genel olarak, bu ağ değerinin ağın daha fazla kullanımına ayak uyduramadığı anlamına gelir. Ancak MATIC için bu iyi bir işarettir.

MATIC2

NVT bu yıl ilkbahar aylarında daha düşük zirveler yaptığında, altcoinin fiyatı yükseldi ve ATH yaptı. Aynı desen bu sefer de görülebiliyordu. Bu durum iyi sonuçlanırsa, MATIC yakın zamanda başka bir ATH görebilir.

Ayrıca, Sharpe Ratio yakın zamanda bir ATH kaydetti. Bu, en son MATIC’in fiyatı bir ATH’deyken görülmüştü. Yani, kripto sadece pozitif ROI üretmekle kalmıyor, aynı zamanda son üç aydaki herhangi bir zamandan daha risksiz durumda bulunuyor.

Ayrıca, MATIC’in günlük grafikteki ticaret hacimleri oldukça düşük gözüküyor. Altcoinin ATH’sine ulaşması için alıcıların ciddi bir reaksiyon göstermesi gerekiyor.

Ayrıca altcoin yatırımcılarının lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyat hareketlerine de dikkat etmesi önemlidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster