Litecoin Fiyat Analizi: LTC Kararsız Gözüküyor!

Litecoin-05-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Litecoin 11 haftanın en yüksek seviyesi olan 192 dolara kadar yükseldikten sonra yatay konsolide oldu. Altcoin yatay bir kanalın üst ve alt eğilim çizgileri arasında fiyat eylemini sürdürdü. Böyle bir durumdan sonra her iki yönde de sert bir fiyat hareketi mümkün gözüküyor. Ancak satıcılar pozisyon açma rahatlığında daha üstün gözüküyor.

Litecoin Yatay Konsolidasyonunu Sürdürüyor!

Satış baskısını hafifleterek daha uzun bir süre daha yatay konsolide olması için LTC’nin alt eğilim çizgisini savunmaya devam etmesi gerekir. Bu, LTC’nin 200 SMA’sının (yeşil) yeniden test etmesine yardımcı olabilir. Böylelikle de alım baskısını arttırabilir. Yazının yazıldığı sırada LTC 11,59 milyar dolarlık piyasa değeriyle 172 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Günlük grafiğe daha yakından bakıldığında, satıcıların alıcıların üst eğilim çizgisini test ettiğinden daha fazla kez alt eğilim çizgisini test ettiği gözüküyor. Son birkaç gün içinde, alıcılar yatay kanalın yarı çizgisinin üzerine tırmanma gücünü sağlayamadılar. Bu da sürekli olarak geri çekilmelere yol açtı.

Litecoin-08.31-
LTC/USDT günlük grafiği

Alım baskısının yeterince güçlü olamaması satıcıların yatay kanalın alt çizgini aşağı yönlü kırmasına sebep olabilir. Yatay kanalın alt çizgisinin ve 160 doların altında gerçekleşecek kalıcı kapanışlar altcoini, yaklaşık %11’lik bir düşüşle karşı karşıya bırakabilir. Litecoin için düşüşün derinleşmesi için son destek seviyesi 146 dolar seviyeleri olacaktır.

Piyasa kontrolünü geri döndürmek için, alıcıların alt eğilim çizgisinde hızlı bir şekilde tepki vermeleri ve 20-SMA’nın (kırmızı) üzerinde bir kapanışı hedeflemeleri gerekiyor. Bu noktadan sonra üst eğilim çizgisine doğru bir yükseliş beklenebilir. Bununla birlikte, LTC’nin herhangi bir boğa hakimiyeti sağlamak için 200-SMA’sını aşması gerekiyor.

Göstergeler Negatif Gözükmüyor!

RSI bir mücadele vermiş gibi görünüyor. Boğalar RSI’ın 50’nin altına inip ayı bölgesinde kalmasını engelledi. Muhteşem Osilatör de yarı çizgisinin üzerinde kaldı. Muhteşem Osilatör ayrıca satıcıların harekete geçmesi için bir temel sağlayan ayı ikiz tepe kurulumu oluşturdu. Öte yandan satıcılı seyirler Yön Hareketi Endeksi’ne ilişkin de ilerleme kaydetti. -DI yavaşça +DI’ye doğru indi ve ayı sinyali verdi. Böyle bir sinyal genellikle piyasada bazı satışları tetikler.

RSI henüz ayı kontrolüne girmedi ve yeşil bir mum satın alma esnekliğini vurguladı. LTC’nin önümüzdeki günlerde nasıl hareket ettiğine yakından bakılmalıdır. 20-SMA’nın (kırmızı) üzerine çıkması ile alım baskısının yeniden güçlendiği görülebilir. Ayrıca 20-SMA nın aşılması durumunda hedef 200 SMA olacaktır. Bu seviyenin de aşılması ile bütün metriklerin boğa sinyali verebileceği söylenebilir.

bitcoin-vs-ethereum-1-scaled-freshblue

Altcoin piyasası Bitcoin ve Ethereum ile korele biçimde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların her iki kripto para birimin fiyat hareketlerine de dikkat etmesi gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster