KuCoin Token (KCS) Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor!

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

KuCoin borsasının kendi kripto para birimi olan KuCoin Token, aralık ayının başlarında gördüğü 27 dolar zirvesinden %50’lik bir düşüşle 13 dolar bölgesine kadar geri çekilmişti. Fakat son dönemlerde sergilediği yükseliş hareketiyle yeniden 20 dolar üzerinde fiyatlanıyor. Aralık ayında yaptığı ATH ve son aylardaki performansı sebebiyle oldukça konuşulan bir borsa coini olan KCS, kısa ve orta vadede yoluna nasıl devam edebilir? İnceleyelim.

KCS Kısa Vadede Düşüş Trendinde mi?

KuCoin Token-02-15-1

Saatlik grafikte, geçtiğimiz ocak ayının sonlarında alçalan takoz formasyonunu yukarı yönlü kıran ve bu doğrultuda edindiği yeni bir yükseliş kanalı içerisindeki hareketini de geçtiğimiz günlerde sonlandıran KCS, aşağı yönlü bir kırılım gerçekleştirmişti. Oluşan sarkmanın alçalan beyaz trend çizgisi 18.5 dolar bölgesinde son bulduğunu görüyoruz. Bu destek üzerinde tutunmayı başaran KCS, şu an bir düşen kanal seyrinin başlangıcında olabilir. Bu ihtimalde fiyatın mevcut durumunun bir direnç bölgesi üzerinde yer aldığını söyleyebiliriz. Kısa vadede 2.37 dolar bölgesinin kırılmasıyla bu kanal yapısı bozulabilir. Yükseliş hareketlerinin devamında ise 21 ve 23.5 dolar seviyeleri direnç bölgesi olarak takip edilebilir.

Aksi yönde ise 20.37 dolar bölgesinden tepki almasıyla bir sonraki kanal destek bölgesi 18 dolar bölgesi gündeme gelebilir ve bu durum neticesinde bir süre mavi hat ile belirtilmiş kanal hareketi izlenebilir. Trend takibi yaparken bir diğer destek noktası 16.5 ve 13.5 dolar destek bölgelerini de göz önünde bulundurmakta fayda var.

KuCoin Token Orta Vadeli Hedef Seviyeler!

KuCoin Token-02-15-2

Günlük grafiğe baktığımızda ise fiyatın aralık ayından bu yana oluşturduğu düşüş kanalı içerisindeki hareketini geçtiğimiz günlerde sonlandırdığını görüyoruz. 19 dolar bölgesini yukarı yönlü kıran KCS, 21 dolardan aldığı tepki neticesinde retest onayına gitti. Genelde fiyat daha üst bölgeleri hedeflerken son bir teyit amaçlı trend kırılımının ardından gelen retest onayları alıcıların iştahlanmasını sağlar. Fakat öte yandan alçalan beyaz trend çizgisinin bir direnç olarak karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu bölgenin orta vadede hacimli kırılması ve 22 dolar bölgesinin üzerinde kalıcı fiyat hareketleriyle gündeme sırasıyla 23.6 ve bir önceki ATH seviyesi 27.7 dolar bölgeleri gelecektir.

Aksi yönde ise 18.6 dolar destek seviyesi dikkatle takip edilmelidir. Bu bölgenin kırılmasıyla satışlar kanal içerisindeki yükselen beyaz trend çizgisi destek seviyesi olan 15.5 dolar seviyelerine kadar hızlanabilir. Bir sonraki destek seviyesi saptamaları ise kanal yapısı ve alçalan beyaz alt çizgisi referans alınarak yapılabilir. Fakat bu ihtimalinin kuvvetlenmesi için fiyatın düşüş yönünde teyit almasını görmek en mantıklısı olacaktır. Mevcut seyrin pozitif olmasından kaynakla bu ihtimalin biraz daha geri planda kaldığını söylemekte fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster