Kripto Para Piyasasında Neden Kaybederiz? Yapılan Hatalar?

Kripto Paralar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para yatırımcıları neden para kaybediyor? Para kaybetmemek için uzmanların uyarılarını da derlediğimiz yazımız işte sizlerle!

Kripto Para Piyasasında Açgözlülük ve Durduramamak!

Korku ve Açgözlülük Endeksi!
Korku ve Açgözlülük Endeksi!

Bir süredir kripto para piyasasındaysanız buradan bir gelir elde etmenin yanında kayıplarda vermişsinizdir. Bilirsiniz ki cüzdanınızda ki paranın artışını izlemek son derece zevklidir. Ancak bazen kendimizi buna oldukça kaptırırız ve sonsuza kadar bir yükseliş trendinin üzerinde gidecekmişiz gibi hareket ederiz. Bunun aksine düşüşlerde inanmak istemeyiz ve bir umut ile tutmaya devam ederiz. Kısa burada yapılan en büyük hatalardan biri nerede işlemden çıkmamız gerektiğini bilmemektir. Gerek düşüşlerde gerekse yükselişlerde bir planımızın olması ve işlemden nerede çıkmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Bunu yapmadığımız halde son dakika kararları ile hata yapma ihtimalimizi gittikçe arttırıyoruz. Bu da bizim para kaybetmemizi sağlayan en önemli faktörlerden biri haline geliyor.

Stop Kullanmayacak Kadar Cesur Musunuz?

Kripto Para Piyasasında Stoploss'un Önemi
Kripto Para Piyasasında Stoploss’un Önemi

Bizler yatırımcılar olarak genelde piyasadan gözümüzü pek ayıramıyoruz. Ancak her insan gibi uyumamız gerektiğinde rahat uyumamız için stop kullanmak son derece önemli. Çünkü bizler uyuyabiliyoruz ancak piyasanın uyuduğu söylenemez. Şimdiye kadar yaşamadıysanız bir sabah uyandığınızda elinizde ki paranın büyük bölümünün yok olduğunu görmenin pek hoş olmadığını söyleyebiliriz. Bu sebeple yalnız alım işlemlerinde değil satım işlemlerinde de kullanılmasının son derece faydası olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Paralarda Yatırım Tavsiyeleri Almanın Riski!

Kripto Para ve Yatırım Tavsiyesi Mi? YTD!
Kripto Para ve Yatırım Tavsiyesi Mi? YTD!

İnternette gezerken birçok forumda ve bir çok youtube kanalında kripto paralar ile ilgili tavsiyeler veren insanları görebilirsiniz. Yasal boyutunu bir kenara bırakırsak dahi bunu dinlemenin bir hata olduğunu söyleyebiliriz. Yatırım tavsiyeleri insanların portföylerine, maddi durumlarına, ellerinde tutmak isteyecekleri zamana ve şartlara göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple yatırım tavsiyeleri kişiye özeldir. İnsandan insana farklılık yaratır. Yatırım tavsiyeleri ile zarar eden bir çok insan mevcuttur. Bu sebeple fikir almak amacı ile göz gezdirseniz dahi kendi riskinize göre yatırım kararlarınızı almanız çok önemlidir.

Teknik Analiz Öğrenmemek!

Kripto Para Piyasasında Teknik Analizin Önemi
Kripto Para Piyasasında Teknik Analizin Önemi

Kripto paralar ve bir çok yatırım aracı teknik anlamda analiz yapılarak net olarak olmasa da tahmini olarak yönün tespit edilebileceği alanlardır. Bizler bazen hislerimize göre hareket eder ve kripto paralar ile resmen duygusal bir bağ kurarız. Bu doğru bir hamle değildir. Duygusal olarak düşünmemek ve teknik açıdan incelemek bizlerin kârına olacaktır. Bu sebeple alım satım işlemlerinden önce teknik analiz konusunda kendimizi geliştirmek bir çok analistin ve yatırı uzmanının önerdiği bir durumdur. Bu hem bakış açımızı değiştirir hem de para kaybetmemizi engeller diyebiliriz.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster