Kripto Para Birimleri Ukrayna Sistemine Entegre Edilecek!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Hükümet ve iş dünyası temsilcileri, Ukrayna’yı kripto para birimi entegrasyonunda lider haline getirmek için bir yol haritası hazırladı. Yeni stratejinin kurucuları, 2024 yılına kadar Ukraynalıların yarısının dijital para birimleri kullandığını görmek istiyor. Doğu Avrupa’nın parlayan yıldızının bu yılın sonuna kadar kripto alanında yeni düzenlemeler yapması bekleniyor.

Ukrayna’dan Yeni Kripto Pazarı Geliştirme Stratejisi

kripto

Kripto para birimlerinin artan bir popülariteye sahip olduğu bir ülke olan Ukrayna, önümüzdeki üç yıl içinde sanal varlık pazarını geliştirmeyi hedefliyor. Forklog, planın Dijital Dönüşüm Bakanlığı yetkilileri, diğer devlet kurumları ve özel sektör temsilcileri tarafından desteklendiğini bildirdi.

Belirlenen yol haritası, çeşitli düzenleyici, eğitici ve altyapı faaliyetlerini içermektedir. Girişime katılanlar, bir dizi hedefe ulaşmak için neredeyse bir düzine çalışma grubu kurdular. Çabaları odaklamayı düşündükleri kilit alanlardan biri olan, ilgili yasal terminolojinin tanıtılması ve gerekli tüzüklerin kabul edilmesidir.

Tasarı Parlamento’dan Geçti

kripto

Ancak bunu yapmak için Ukrayna’nın öncelikle dijital para endüstrisini yönetmek için kapsamlı bir mevzuat kabul etmesi gerekiyor. Aralık ayında Ukrayna parlamentosunda yapılan ilk açıklamada “Sanal Varlıklar Üzerine” bir yasa taslağı oylandı. O zamandan beri, ülkedeki kripto para işlemlerini düzenlemeyi amaçlayan tasarı revize edildi. Haziran ayında Meclis Dijital Dönüşüm Komitesi nihai olarak kabul edilmesini tavsiye etti.

Kalkınma stratejisinin yazarları, bunun yıl sonuna kadar gerçekleşmesini umuyor. Ukraynalı milletvekilleri, kripto vergilendirmesi için kurallar hazırlamak zorunda. Bununla beraber kripto para borsaları ve kullanıcıları için bir kara para aklamayı önleme (AML) politikasını onaylamalıdır.

Kara Para Aklama Politikasını Onaylamaları Gerekiyor

Yol haritasındaki diğer öncelikler arasında gerçek varlık tokenleştirilmesinin teşvik edilmesi var. Bir pilot proje olarak fiat(dolar, euro, lira vs.)-kripto ağ geçidinin başlatılması yer alıyor. Yetkililer ve girişimciler ayrıca dijital para birimleri hakkında eğitim materyalleri oluşturmayı amaçlıyor. Bir diğer taraftan da dijital para ekosistemindeki projeler için bir sanal alan oluşturmak istiyor.

Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve sektör üyeleri, Ukrayna’yı en yüksek kripto para birimi entegrasyonuna sahip ilk 10 ülkeye getirmeyi hedefliyor. 2024 yılına kadar Ukraynalıların en az %47’sinin dijital para birimleri kullanması gerekli. Aynı zamanda Ukraynalı şirketlerin %10’unun tokenize edilmiş varlıkları kullanması gerekiyor. Ya da başka bir yöntem ile kullanması ve ülkenin eğitim kurumlarının merkezi olmayan finans alanında bir yüksek lisans programı başlatması. Eğer bu saydığımız etkenlerin gerçekleşmesi durumunda yol haritasının başarıyla uygulanacağını tahmin ediyorlar.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook