Komodo (KMD) Fiyat Analizi: Direnç Kırıldı!

kmd-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Komodo (KMD) Nisan aylarının sonunda 4.73 dolar seviyelerini gördükten sonra 1.85 seviyesi destek oldu. Daha sonra buradan ufak bir sıçrama yaşayıp 3.75 seviyelerini test etmişti. Uzun soluklu düşüşün ardından tekrardan yükseliş istiyor.

KMD Grafiğinde Bizleri Neler Bekliyor?

İlk olarak, çıkmış olduğu 4.73 seviyesinden şuan ki fiyata göre yüzde 290 geride gözüküyor. Kar oranı olarak bazı altcoinlerden geri kalmış görünmekte. Temmuz ayından itibaren yükselişiyle birlikte yüzde 135’lik bir kar getirisi sağlayan Komodo, yatırımcıları için oldukça iyi bir kar oranı. Geçtiğimiz günlerde ise destek olarak görülen 0.99-1.10 seviyesini kırdı. Bu aralığın destek olarak kabul edilmesinin nedeni ise daha önce birçok kez bu aralığı test ederek yükselip, düşmesi.

Grafikteki son iki günlük düşüşün nedeni ise kırdığı dirençten onay almak mı? Yoksa düşüşüne devam etmek mi? İzledikçe göreceğiz. Eğer bu direnç üstündeki kalıcılığı sağlarsa yükselmek isteyecektir. Ama bu direncin üzerini destek olarak görmeyip tutunamazsa KMD için risk taşıyabilir. RSI indikatörüne baktığımızda ise 70 seviyelerine yakın şekilde gezdiğini görmekteyiz. RSI buradan nereye kadar geri çekilir veya daha da yukarıları dener mi emin değiliz.  Grafikte gösterilen çizimler alım satım hedefi olarak değil grafiğin daha iyi anlaşılabilmesi açısından çizilmiştir.

KMDUSDT

4 saatlik grafikte ise Supertrend ve MACD indikatörlerine bakıyoruz. Supertrend indikatöründe 0.85 seviyelerinde alım sinyali verildikten sonra iz süren çizgiyi takip ederek çizgiyi 1.07 seviyelerine kadar taşımış durumda. MACD indikatöründe ise çizgi aşağı kesmiş fakat hala 0 çizgisinin üzerinde durduğu için negatif bir havaya girmemiş. Ayrıca bu indikatörde de şuanda bir uyumsuzluk gözükmüyor.

KMDUSDT

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber Komodo (KMD) grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden içerikte yapılan bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

Peki sizler KMD kripto para birimini cüzdanınızda bulunduruyor musunuz? İlerleyen günlerde düşüş devam eder mi? Kırdığı direnç destek olarak kalır mı? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster