Ana SayfaHaberKolombiya Merkez Bankası İlk Blockchain Pilot Programını Açıkladı!

Kolombiya Merkez Bankası İlk Blockchain Pilot Programını Açıkladı!

-

Kolombiya Merkez Bankası, Uluslararası Amerika Kalkınma Bankası (IDB) ve özel bir ticari banka olan Davivienda’nın katılımıyla ülkedeki ilk blockchain tahvil pilot programına dahil olduğunu ve projede birlikte çalışacaklarını duyurdu.

Kolombiya Merkez Bankası Blockchain Pilot Programına Katıldı

Kolombiya Merkez Bankası, ülkedeki ilk blockchain tahvil programına katıldığını duyurdu. Kolombiya’nın en önemli ticari bankalarından biri olan Davivienda tarafından çıkarılan ve Interamerican Kalkınma Bankası’nın (IDB) danışmanlığıyla hazırlanan bu pilot program, yeni teknolojinin faydalarını keşfetmeyi ve sonraki tahvil ihraçları için incelemeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Kolombiya Merkez Bankası’ndan yapılan resmi duyuruya göre , bu çalışma faydaları arasında operasyonel maliyetlerin potansiyel olarak azaltılması, çalışma sürelerinin optimizasyonu, operasyonların izlenebilirliği ve güvenliğinde daha fazla verimlilik, bilgi asimetrilerinin ortadan kaldırılması ve finansal süreçlerin daha iyi yönetilmesi yer alacak olduğu belirtildi.

Tahviller, IDB’nin bu tür bir uygulamayı desteklemek için tasarlanmış blok zinciri platformu Lacchain kullanılarak ihraç edilecek ve yönetileceği açıklandı. Merkez bankasının bu rolü, blok zincirinde bir gözlem bağlantısı çalıştırmak ve ihracı yüksek değerle ödeme sisteminde desteklemek olacaktır.

Kolombiyalılar Blockchain ile Tanışıyor!

Kolombiya, kripto para birimleri veya blok zinciri sektörü ile kötü anılsa da , ülke yavaş yavaş finansal sistemini bu yeni teknolojiler fikirlerine sıcak bakıyor ve önemli adımlar atıyor. Bu yılın başlarında, Şubat ayında, ülkenin mali gözlemcisi SFC, bazı bankaların ortak bir görüş yapısıyla kripto para birimlerine düzenleyici bir yasa kurulması hakkında karar verilmişti. Kripto paralar nezninde özel bir kullanım alanı oluşturulması ve takip edilmesi kararlaştırılmıştı. Bu blokzinciri projesinde de yer alan banka olan Davivienda da bu banka grubuna dahil edildi.

Bu sanal alanın kurulmasının amacı, kripto para birimi sistemlerinin bu yeni düzene uyum sağlayan yasalar çıkarmak için geleneksel bankacılık sistemleriyle birlikte nasıl çalışabileceğini daha iyi anlamaktır. Bu, Kolombiyalı düzenleyicilerin kripto para birimlerini önümüzdeki yıllarda ülkede potansiyel olarak etkili faktörler olarak düşündüklerini gösteriyor. Kolombiya’nın kripto paralar ile ilgili çalışmalara destek vermesi çok güzel bir haber.

Yakın zamanda bilindiği gibi El Salvador da Bitcoin’i para birimi olarak kabul etmişti. Belki de Kolombiya’nın Bitcoin’i daha çok benimsemesi ile birlikte Bir destek de Kolombiya’dan görebiliriz

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Crypto Vira
Crypto Vira
Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler