Diğer

  Kolombiya Merkez Bankası İlk Blockchain Pilot Programını Açıkladı!

  Kolombiya Merkez Bankası, Uluslararası Amerika Kalkınma Bankası (IDB) ve özel bir ticari banka olan Davivienda’nın katılımıyla ülkedeki ilk blockchain tahvil pilot programına dahil olduğunu ve projede birlikte çalışacaklarını duyurdu.

  Kolombiya Merkez Bankası Blockchain Pilot Programına Katıldı

  Kolombiya Merkez Bankası, ülkedeki ilk blockchain tahvil programına katıldığını duyurdu. Kolombiya’nın en önemli ticari bankalarından biri olan Davivienda tarafından çıkarılan ve Interamerican Kalkınma Bankası’nın (IDB) danışmanlığıyla hazırlanan bu pilot program, yeni teknolojinin faydalarını keşfetmeyi ve sonraki tahvil ihraçları için incelemeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor.

  Kolombiya Merkez Bankası’ndan yapılan resmi duyuruya göre , bu çalışma faydaları arasında operasyonel maliyetlerin potansiyel olarak azaltılması, çalışma sürelerinin optimizasyonu, operasyonların izlenebilirliği ve güvenliğinde daha fazla verimlilik, bilgi asimetrilerinin ortadan kaldırılması ve finansal süreçlerin daha iyi yönetilmesi yer alacak olduğu belirtildi.

  Tahviller, IDB’nin bu tür bir uygulamayı desteklemek için tasarlanmış blok zinciri platformu Lacchain kullanılarak ihraç edilecek ve yönetileceği açıklandı. Merkez bankasının bu rolü, blok zincirinde bir gözlem bağlantısı çalıştırmak ve ihracı yüksek değerle ödeme sisteminde desteklemek olacaktır.

  Kolombiyalılar Blockchain ile Tanışıyor!

  Kolombiya, kripto para birimleri veya blok zinciri sektörü ile kötü anılsa da , ülke yavaş yavaş finansal sistemini bu yeni teknolojiler fikirlerine sıcak bakıyor ve önemli adımlar atıyor. Bu yılın başlarında, Şubat ayında, ülkenin mali gözlemcisi SFC, bazı bankaların ortak bir görüş yapısıyla kripto para birimlerine düzenleyici bir yasa kurulması hakkında karar verilmişti. Kripto paralar nezninde özel bir kullanım alanı oluşturulması ve takip edilmesi kararlaştırılmıştı. Bu blokzinciri projesinde de yer alan banka olan Davivienda da bu banka grubuna dahil edildi.

  Bu sanal alanın kurulmasının amacı, kripto para birimi sistemlerinin bu yeni düzene uyum sağlayan yasalar çıkarmak için geleneksel bankacılık sistemleriyle birlikte nasıl çalışabileceğini daha iyi anlamaktır. Bu, Kolombiyalı düzenleyicilerin kripto para birimlerini önümüzdeki yıllarda ülkede potansiyel olarak etkili faktörler olarak düşündüklerini gösteriyor. Kolombiya’nın kripto paralar ile ilgili çalışmalara destek vermesi çok güzel bir haber.

  Yakın zamanda bilindiği gibi El Salvador da Bitcoin’i para birimi olarak kabul etmişti. Belki de Kolombiya’nın Bitcoin’i daha çok benimsemesi ile birlikte Bir destek de Kolombiya’dan görebiliriz

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  BNB Fiyat Artışı Yakında mı? Önümüzdeki 2 Hafta İçin Binance Coin (BNB) Takip Edilmesi Gereken Önemli Faktörler.

  Binance Coin (BNB) önemli fiyat seviyelerinde güçlü alım ilgisi görüyor. ...

  Polkadot (DOT), Optimism (OP) ve BlockDAG: Kripto Yatırımlarında Devrim Yaratan 3 Yenilikçi Strateji

  Kripto para yatırımları, yeni teknolojiler ve stratejilerin ortaya çıkmasıyla hızla gelişiyor. ...

  Ethereum (ETH) Fiyat Artışı: Önemli Yatırımcılar Piyasa Kazançlarına Rağmen Neden Güçlü Duruyor?

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>Balinalar büyük miktarda ETH topladı ve HODL yapmaya devam etti.</li> ...