Kadena (KDA) Düşen Kanaldan Çıkabilecek mi?

analiz-19

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ölçeklenebilir katman-1 projesi olan Kadena, geçen sene ilgiyi üzerine çekerek neredeyse 11 ayda 200 kat kazanç sağladı. Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 77 düştü. Düşüşün devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Bugün sizin için KDA’nın düşen kanaldan çıkıp çıkamayacağını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

KDA Düşen Kanaldan Çıkabilecek mi?

Kadena -02.20-1

Tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra düşüşe geçen Kadena fiyatı, grafik çizimi yapıldığında düşen bir kanalda işlem yaptığı görülüyor. Geçen senenin aralık ayı ve geçtiğimiz ay, bu kanalın alt çizgisine tasfiye iğneleri atarak bir kanal oluşturdu. Şu anda düşen kanalın orta trendine yakın işlem gördüğü için tepki alması muhtemel görünüyor. Buradan tepki alarak ve üstteki çizgiyi kırarak, yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Bu da kırılım sayesinde mümkün olacağı için, büyük yükselişler beklenebilir.

Olası senaryolardan da bahsedecek olursak, piyasadaki olumsuzluğun devam etmesi sonucunda, kanalın orta trendinden destek alamayarak alt çizgiye kadar düşebilir. Eğer ki tam tersi bir durum söz konusu olursa, orta trendden destek alarak üst çizgideki direnci deneyebilir. Kırıp kıramayacağı konusunda ise piyasadaki genel hareket buna karar verecektir. Eğer boğalar güçlüyse, kırılım olası olabilir.

Kadena Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Kadena -02.20-2

Günlük grafikte destek ve direnç seviyelerini analiz ettiğimizde, şu anda işlem gördüğü seviyeden yaklaşık yüzde 10 düşüş kaydederek, 5,90 dolara gerileyebilir. Ardından geçmişte bıraktığı tasfiye iğnesinin olduğu 4,40 dolar seviyesi de bir destek görevi görüyor. Eğer ki ayı sezonuna girersek, 1,38 dolardaki uzun vadeli destek seviyesine gerileyebilir.

Yükseliş durumunda, daha önce ret yediği 10,28 doları deneyebilir. Güçlü duruşuna bağlı olarak bu alanı kırması muhtemel görünüyor. Ardından 16,9 dolarda da direnci bulunuyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrardan ulaşabilmesi içinse yüzde 334 yükselmesi gerektiğinden dolayı, bu senaryonun boğa döneminde gerçekleşmesi mümkün olabilir. Önündeki dirençler de güçlü göründüğü için bu alanları kırabilmesi için de ayıların mağlup gelmesi gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster