Fantom (FTM) Düşüşe Devam Ediyor: Nereden Tepki Alacak?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in destekte tutunamaması sonrasında Fantom da dahil olmak üzere piyasada genel olarak olumsuz bir hava hakim oldu. Altcoinler daha fazla düştüğü için çoğu yatırımcıyı üzdü. Fantom ise yükselen trendinin içerisinde işlem görüyor. Bugün sizler için FTM’nin nereye kadar düşebileceğini, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

Fantom Nereden Tepki Alacak?

Fantom -02.20-1

Uzun vadede yükselen bir trendde işlem gören FTM, hala bu senaryoyu bozmadı. Noktalı sarı çizgiler ile gösterilen trend alanında işlem gördüğü için çok korkulacak bir durum olmayabilir. Bu uzun vadeli trendinin alt çizgisinden tepki alması muhtemel görünüyor. Bunun ana sebepleri içerisinde, son zamanlardaki popülaritesinden kaynaklı olarak güçlü duruşu yer alıyor. Bu bölgeden tepki alıp alamaması, Bitcoin fiyatının gerçekleştireceği büyük hareketlere bağlı.

Beyaz çizgiler ile gösterilen kısım ise, kısa vadede oluşturduğu düşen trendi temsil ediyor. Bu düşen trend ile uzun vadeli yükselen trendin kesiştiği nokta ise güçlü bir destek seviyesi olarak kabul edilebilir. Potansiyel olarak 1,54 dolara kadar inebilir ve oradan tepki alabilir. Ancak ayılar baskısını artırırsa, diğer destek seviyelerine doğru bir hareket kaydedebilir. Bitcoin’den kaynaklı olarak piyasada bir gerginlik hakim olduğu için büyük oynaklıklar gözlemlenebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Fantom -02.20-2

Destek seviyelerini ele aldığımızda, yukarıda bahsettiğimiz gibi, 1,54 dolarda bir desteği bulunuyor. Bu bölgeye kadar geri çekilmesi muhtemel görünüyor. Bu bölgeden sonraki büyük destek seviyesi 1,23 dolar olabilir. Piyasanın da olumsuzluğu devam ederse bu bölgeye de temas etmesi mümkün olabilir.

Direnç seviyelerinden bahsedecek olursak, 2,34 dolardan ret yediği için aşağı yönlü ivme kazanmış. Ayrıca geçtiğimiz günlerde destek olarak kabul gören 1,83 doları kırdığı için, bu seviye tekrardan direnç olarak görev görüyor. Bu seviyeyi aşması durumunda ilk olarak 2 dolar ve sonra 2,34 dolar seviyesine ulaşabilir. Ayrıca 2,73 ve 3,48 dolarda da dirençleri bulunuyor. Genel piyasada boğalar baskın hale gelebilirse, bu seviyeleri görmesi de kaçınılmaz olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster