Decred (DCR) Boğa Formasyonunda İşlem Görüyor!

analiz-13

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Alçalan takoz formasyonu kaydeden DCR, piyasadaki genel düşüşle birlikte aşağı yönlü hareketine devam ediyor. Bitcoin’in dün gerçekleştirdiği düşüş sonrasında, korku ve açgözlülük endeksi 27 seviyelerine geriledi. Bu da piyasanın korku halinde olduğunu gösteriyor. Bugün sizler için Decred’in gerçekleştirdiği formasyondan çıkıp çıkamayacağını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

DCR Alçalan Takoz Formasyonundan Çıkacak mı?

DCR -02.20-1

Piyasa değerine göre olan sıralamada 91. sırada yer alan DCR, neredeyse 1 yıldır alçalan takoz formasyonu içerisinde işlem görüyor. Geçtiğimiz haftalardaki olumlu piyasa sayesinde, üst çizgiyi zorladı ancak başarısız oldu. Ayrıca dünkü düşüşün ardından aşağıya sarkmaya devam etti. Takozun daralması olumlu bir haber olsa da bölgenin ortalarına doğru gerilemesi çok da iç açıcı görünmüyor.

Bollinger bandını da işin içerisine dahil ettiğimizde, takoz direnci ile üst Bollinger bandının örtüşmesinden kaynaklı olarak ret yediğini burada da görüyoruz. Ardından orta banttaki desteğe tutunamadığı için alt banda doğru ilerledi. Olumlu bir haber vermek gerekirse, alt bandı aşağı yönlü kırdığı için, bu seviyelerden destek alması muhtemel görünüyor. Tepki aldıktan sonra Bollinger bandı rahatlayacaktır. Ancak piyasanın yönünü kestirmek çok olası olmadığı için tekrardan düşüş yaşaması olası görünüyor.

Decred Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

DCR -02.20-2

Destek bölgesi olarak geçtiğimiz ayda bıraktığı tasfiye iğnesini baz alabiliriz. Bu seviye 50 dolarda bulunduğu için yaklaşık yüzde 10’luk bir düşüş daha yaşanabilir. Bundan farklı olarak, RSI göstergesine baktığımızda, yaklaşık 36 seviyelerinde bulunduğunu görüyoruz. Bu seviyede bulunması, aşırı satım bölgesine doğru ilerlediğini ve kısa zamanda tepki alabileceği anlamına geliyor. Bu tepkiden sonra RSI rahatlayacaktır ancak tekrardan düşüşe geçebilir.

Alım baskısı oluştuktan sonra kırılması gereken ilk direnç seviyesi olarak 70,5 dolar hedeflenebilir. Destek seviyesinden tepki alırsa, bu ilk dirence ulaşması yaklaşık yüzde 40’lık bir yükselişe tekabül ediyor. Ardından 92 dolar seviyesinde bir direnci olduğu için burayı da denemek isteyebilir. Bu bölge çok güçlü olmadığı için piyasaya bağlı olarak kolay şekilde aşılabilir. Ayrıca bu bölgeden sonra 111 dolardaki dirençte zorlanabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster