Ukrayna’da Kaçak Elektrik ile Bitcoin Madenciliği

kaçak elektrikle bitcoin madenciliği
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ukrayna’da kaçak elektrik ile bitcoin madenciliği yapan yeraltı demiryolu şirketinin çalışanları kıskıvrak yakalandı.

bitcoin kaçak elektrik

Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su CZ, Ukrayna Grivnası ile borsada alım satım sağlayacağını duyurmasına rağmen, Ukrayna tarafları aslında kripto para birimlerine karşı çok sert bir tutuma sahip.

Ülkedeki kripto para faaliyetlerini yönetmek ve kontrol altında tutma konusunda çok istekli olan yetkililer, cezalar konusunda da hiçbir şekilde merhamet göstermiyor.

Ukrayna’da Kriptolar Hoş Karşılanmasa da Madencilik Yapılıyor

Kripto para birimleri yasak olmasa da hoş karşılanmıyor ancak kripto para madenciliği konusunda net bir bilgi mevcut değil. Ancak yeraltı tesislerinde, kaçak elektrik ile kripto para madenciliği tabii ki yasalara karşı bir suç olarak addedilmekte.
Bunu yapan, bizzat ülkenin Lviv Demiryolu firması olunca, doğal olarak olay son günlerin en çok konuşulan haberlerinden birisi haline geldi.

Kaçak Elektrik ile Bitcoin Madenciliği: Ukrayna

Kaçak Demiryolu Elektriği İle Bitcoin Madenciliği, bu sefer Türkiye’de değil.
Ortaya çıkan bir habere göre şirket yetkilileri, tesisin kullandığı elektriği kaçak olarak Bitcoin madenciliği için kullanıyor.

Kaçak Bitcoin madenciliği yapan firmanın 100’den fazla madencilik kazı donanımı olduğu vurgulanmakta. Bu kaçak, demiryolu şirketinin güvenlik hizmeti tarafından keşfedildi ve kolluk kuvvetlerine bilgi verilince asıl gerçek gün yüzüne çıktı.

Tam olarak ne kadar süredir veya kaç Bitcoin kazıldığı bilinmezken, ekibin sadece bu yıl yaklaşık 41.000 dolarlık BTC kazancının olduğu tahmin ediliyor. Şirket elemanlarına, devlet tarafından ne kadar ceza verileceği de toplam miktarın belirsizliğinden dolayı henüz bilinmiyor.

Aslında daha önce de Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde devlete bağlı kurumlarda kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği yapıldığı görülmüştü ve bunun son olacağını söylemek de zor.

Bitcoin Madenciliğini kaçak elektrikle yapanlar bir yana bir de Bitcoin’i kullanıp vurgun yapanlar var!

100 Milyon Dolarlık Vurgun!

Geçtiğimiz aylarda İsrail Siber kabahatla Savaş Birimi, İsrailli kardeşler Eli ve Assaf Gigi’yi 2016’daki Bitfinex’in hacklenmesi vakasına karışmak ve onlarca e-dolandırıcılık kabahatundan dolayı tutukladı. Cointelegraph haberine göre kardeşler milyonlarca dolar değerinde kripto para çalmıştı.

Devamı: https://coinotag.com/bitcoin-dolandiriciligi/

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!