Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriUkrayna'da Kaçak Elektrik ile Bitcoin Madenciliği

  Ukrayna’da Kaçak Elektrik ile Bitcoin Madenciliği

  -

  Ukrayna’da kaçak elektrik ile bitcoin madenciliği yapan yeraltı demiryolu şirketinin çalışanları kıskıvrak yakalandı.

  bitcoin kaçak elektrik

  Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su CZ, Ukrayna Grivnası ile borsada alım satım sağlayacağını duyurmasına rağmen, Ukrayna tarafları aslında kripto para birimlerine karşı çok sert bir tutuma sahip.

  Ülkedeki kripto para faaliyetlerini yönetmek ve kontrol altında tutma konusunda çok istekli olan yetkililer, cezalar konusunda da hiçbir şekilde merhamet göstermiyor.

  Ukrayna’da Kriptolar Hoş Karşılanmasa da Madencilik Yapılıyor

  Kripto para birimleri yasak olmasa da hoş karşılanmıyor ancak kripto para madenciliği konusunda net bir bilgi mevcut değil. Ancak yeraltı tesislerinde, kaçak elektrik ile kripto para madenciliği tabii ki yasalara karşı bir suç olarak addedilmekte.
  Bunu yapan, bizzat ülkenin Lviv Demiryolu firması olunca, doğal olarak olay son günlerin en çok konuşulan haberlerinden birisi haline geldi.

  Kaçak Elektrik ile Bitcoin Madenciliği: Ukrayna

  Kaçak Demiryolu Elektriği İle Bitcoin Madenciliği, bu sefer Türkiye’de değil.
  Ortaya çıkan bir habere göre şirket yetkilileri, tesisin kullandığı elektriği kaçak olarak Bitcoin madenciliği için kullanıyor.

  Kaçak Bitcoin madenciliği yapan firmanın 100’den fazla madencilik kazı donanımı olduğu vurgulanmakta. Bu kaçak, demiryolu şirketinin güvenlik hizmeti tarafından keşfedildi ve kolluk kuvvetlerine bilgi verilince asıl gerçek gün yüzüne çıktı.

  Tam olarak ne kadar süredir veya kaç Bitcoin kazıldığı bilinmezken, ekibin sadece bu yıl yaklaşık 41.000 dolarlık BTC kazancının olduğu tahmin ediliyor. Şirket elemanlarına, devlet tarafından ne kadar ceza verileceği de toplam miktarın belirsizliğinden dolayı henüz bilinmiyor.

  Aslında daha önce de Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde devlete bağlı kurumlarda kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği yapıldığı görülmüştü ve bunun son olacağını söylemek de zor.

  Bitcoin Madenciliğini kaçak elektrikle yapanlar bir yana bir de Bitcoin’i kullanıp vurgun yapanlar var!

  100 Milyon Dolarlık Vurgun!

  Geçtiğimiz aylarda İsrail Siber kabahatla Savaş Birimi, İsrailli kardeşler Eli ve Assaf Gigi’yi 2016’daki Bitfinex’in hacklenmesi vakasına karışmak ve onlarca e-dolandırıcılık kabahatundan dolayı tutukladı. Cointelegraph haberine göre kardeşler milyonlarca dolar değerinde kripto para çalmıştı.

  Devamı: https://coinotag.com/bitcoin-dolandiriciligi/

  CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler