Japonya Merkezli Liquid Kripto Para Borsası Hacklendi!

Hack

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Liquid Global kripto para borsasından 80 milyon doların üzerinde dijital varlık çalındı. Kucoin, çalınan kripto paraları alan adresleri kara listeye alarak yanıt verdi.

Japon borsası Liquid, platformdan çalınan yaklaşık 80 milyon dolarlık dijital varlıkla hacklendi.

Sıcak Cüzdanlar Etkilendi!

Borsa, 19 Ağustos’ta attığı bir tweette güvenlik ihlalini doğruladı. Liquid, ihlale karışan cüzdan adreslerini açıkladı. Borsa, sadece sıcak cüzdanların etkilendiğini belirterek, varlıklarının şu anda soğuk cüzdanlara taşındığını da sözlerine ekledi.

Liquid’te para çekme ve para yatırma işlemleri askıya alındı. Borsa, soruşturmalar devam ettikçe düzenli güncellemeler sağlama sözü verdi.

LIQUID-HACK1

Liquid tam olarak ne kadar kripto para çalındığını henüz doğrulamadı. Fakat 107’den fazla Bitcoin, 9.000.000 TRX, 11.000.000 XRP ve neredeyse 60 milyon dolar değerinde Ethereum ve ERC-20 tokenının bilgisayar korsanları tarafından çalınmış olabileceği düşünülüyor.

Ethereum cüzdanının kripto verim sağlayıcısı Celsius Network’ten tutulan mevduatları tehlikeye attığına dair doğrulanmamış raporlar var. Nisan ayında Celsius, borsanın müşterilerine dijital varlık alımlarında bileşik bir getiri sunmak için Liquid ile entegre olduğunu açıkladı.

Liquid’in 2019 yılında Celsius’un CEL tokenını destekleyen ilk kripto para borsalarından biri olduğu biliniyor. Ek olarak iki firmanın o zamandan beri “ortaklıklarını büyütmeye devam ettikleri” belirtildi.

Başka bir borsa, KuCoin, borsanın CEO’su Jonny Lyu’nun attığı bir tweet’e göre, hackte yer alan adresleri kara listeye alarak hacke derhal yanıt verdi.

KUCOIN

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster