İsviçre’den “Kripto paralar da çökecek” Uyarısı

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İsviçre’nin en büyük bankası UBS, yatırımcılara kripto para birimlerinden “uzak kalmalarını” ve “Portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında inşa etmelerini” tavsiye etti. UBS analistleri, “Düzenleyiciler kripto varlıkları çökertebileceklerini ve engelleyebileceklerini gösterdiler” konusunda uyardı.

UBS & Kripto Para

UBS’den kripto para tavsiyesi ve uyarısı

UBS’deki küresel varlık yönetimi ekibi, geçen hafta yayınlanan notta, dünya çapındaki düzenleyicilerin, özellikle ABD ve İngiltere’nin kripto para birimlerine daha katı düzenlemeler uygulayacağı konusunda uyardı. UBS analistleri, “Çin’in madencilere, bankalara, e-ödeme ağlarına ve sosyal medyaya kadar uzanan baskıların kripto fiyatlarına ve yatırımcılarına zarar verdiğini” belirterek şunları yazdı.

Düzenleyiciler, kriptoyu çökertebileceklerini ve yapacaklarını gösterdiler… Bu nedenle, yatırımcılara net olmalarını ve portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında oluşturmalarını tavsiye ediyoruz.

Analistler ne düşünüyor?

Bitcoin kripto para

Analistler, “Yatırımcı duyarlılığını değiştirmenin veya düzenleyici baskıların balon benzeri kripto pazarlarını patlatabileceği konusunda uzun zamandır uyarıyoruz” dedi. “Yatırımcıların kripto spekülasyonlarından kaçınmaları ve alternatif varlıklar satın almadan önce riske göre ayarlanmış getirileri dikkate almaları gerektiğini düşünüyoruz.”

UBS kripto paralar için neden böyle düşünüyor?

Banka dünya çapında bir dizi düzenleyici otoritenin kripto para piyasası üzerinde ki denetimlerini sıkılaştırmaya başladığına dikkat çekti. Son zamanlarda, Çin Bitcoin madencilik ve ödemelere tabiri caizse bir çökertme politikası uygulamıştır. Kanadalı otoriteler ise kripto para borsalarını sıkıştırmaya başladı bunların yanı sıra ise Japonya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları ve Tayland’daki otoriteler global bir kripto para borsası olan Binance’ı hedef aldı.

UBS & Kripto para

İngiltere, kripto borsalarına sıkı kayıt gereklilikleri getirerek 64 firmanın kayıt taleplerini geri çekmelerine neden oldu. Güney Kore’de, çoğu borsa, sıkı düzenleyici ve bankacılık gereksinimleri nedeniyle operasyonlarını kapatma riskiyle karşı karşıya.

UBS analistleri ayrıca şunları açıkladı: “50x veya 100x kaldıracı genişletmek gibi kripto işlemleri, temek olarak finans çalışmaları ile çelişiyor.” Uyarısında bulundular:

Kripto paralarda gelecekteki fiyat artışlarını göz ardı edemesek de bunu profesyonel yatırımcılar için önemli riskler oluşturan spekülatif bir piyasa olarak görüyoruz.

Ancak banka, her şeye rağmen bazı müşterilerinin kripto para birimine, özellikle de Bitcoin’e yatırım yapmak istediklerini kabul ettiği dile getirdi ve zengin müşterilere kripto hizmeti sunmayı düşünüyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook