Kripto Para Borsaları

Hızlı, güvenilir ve düşük komisyonlu Kripto Para Borsaları sitemizde. En iyi kripto para borsasını nasıl seçmelisiniz? Detaylıca anlattık. İyi bir kripto para borsası seçmek, kripto para sektörüne yeni giren yatırımcının yapması gereken en önemli işlerden bir tanesidir. Biz de bugün yazımızda, Türkiye’deki en iyi Kripto para borsası ya da borsaları hangisi bu soru için yanıtlar arayacağız.

Kripto Para Borsaları

Kripto Para Borsalari
Previous 10
Next 10
#ExchangeVolume (24h)Change (24h)
125,785,808,114.4425.00%
25,951,608,975.7118.00%
35,685,877,568.0319.00%
44,452,339,355.129.00%
53,085,442,324.5436.00%
62,029,316,647.3220.00%
71,512,980,422.3133.00%
81,306,166,920.3341.00%
9884,788,837.3942.00%
101,192,100,912.2116.00%

Kripto Para Borsası Nedir?

Kripto Para Borsası, yatırımcıların ve kripto para alım satımıyla ilgilenen insanların, diğer insanlardan Bitcoin satın almak için kullandığı alım-satım platformudur. Yatırımcıların hangi kripto para borsasına üye olup işlem yaptıkları güvenlik açısından çok önemlidir.

Kripto Para Borsaları ve Güvenlik

kripto para borsaları

En iyi kripto para borsaları arayışı hiçbir zaman bitmemiştir. Ancak bir kripto para borsasının iyi olabilmesi için her şeyden önce yüksek güvenlikli, düşük komisyonlu ve destek tarafının canlı olması gerekir. Coin Otağ olarak her ne kadar borsalarda kripto paraların tutulmamasını tavsiye etsek de bir çok yatırımcı, trader hala paralarının bir kısmını kripto para borsalarında tutmayı tercih edebiliyor.

Bu, potansiyel risk barındıran bir durum.Çünkü ilgili kripto para borsasının olası yaşayacağı bir güvenlik problemi her şeyi alt üst edebilir. Hack saldırısı sırasında varlıklarınız istemeyeceğiniz insanların eline geçebilir. Birileri sizin bilgisayarlarınıza da sızıp cüzdan şifrelerinizi bulmayı deneyebilir ancak borsalar tahmin edebileceğiniz üzere daha çok hedef alınır.

Ancak yine de kripto para birimlerinizi, kripto para borsaları içerisinde tutmaya karar verdiyseniz, o halde bilmeniz gereken bazı özellikler vardır.

  • Güvenlik: Bir kripto para borsasında, öncelikle iyi bir güvenlik altyapısı mevcut olmalıdır. Yatırımcı fonlarının büyük bir kısmını soğuk cüzdanlarda (yani internet erişiminden uzak tutulan cüzdanlarda) muhafaza edilmelidir. Bir güvelik saldırısında borsa, kullanıcılarının fonlarını güvence altına almış olur ve zarar da minimum seviyelere indirilir.
  • Arayüz: Borsalarda trade (al-sat) yapmak, birçok kişi için başlangıçta zorlayıcı olabilir. Bir çok insan da daha profesyonel bir arayüz tercih edebilir. Dolayısıyla seçeceğiniz borsada hem giriş seviyesi için kolaylıklar tanımlayan hem de profesyonel kullanıcılara yönelik çalışmalar yapan borsayı seçebilirsiniz.
  • Müşteri Destek Hizmetleri: Türk geleneklerinden de anımsadığımız üzere, paramızı yatırdığımız yeri ya da paramızı çekeceğimiz borsaya istediğimiz zaman ulaşabilmeyi isteriz. Kripto para borsalarında bu işlemleri yaparken doğacak sorunların, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması bizler için elzemdir.
  • Alternatifler: İşlem yaptığınız kripto para borsasında, farklı kripto paraların alternatif olarak sunulması, sizleri sektöre daha çok adapte edeceğinden yine önemli bir başka detaydır. Bu da kullanıcıya seçebileceği bir çok opsiyon sunar ve bu kripto paralar da daha iyi bir trade deneyimi için önemlidir.

Kripto para borsaları listesi hacime göre sıralansa da, “suni hacim” olayları ciddi bir tehlike arz ediyor. Son zamanlarda piyasada fazla hacmi olup, yatırımcıların sorun yaşadığı bir çok borsa var. Bu yüzden kripto para tercihi yapılırken, sadece hacim değerlerine dikkat edilmemesi gerekiyor.

En iyi Kripto Para Borsası Hangisi?

En iyi Kripto Para Borsası işlem hacmi, yüksek likiditesi ve sorunsuz al-sat deneyimi yaşayabileceğiniz bir borsa olmalıdır. Bu sebeple iyi bir borsada anlık fiyatlanmalar, sorunsuz işlemler önem taşıyor ancak zaman zaman her şirkette olduğu gibi ani dalgalanmalarda erişim problemleri görülmektedir.

Önerdiğimiz kripto para borsasına şimdi üye olarak güvenli ve hızlı işlem deneyimini yaşayabilirsiniz: Kripto Para Borsası Önerisi

Kripto Para borsaları içeriğimizde en iyi kripto para borsası nasıl seçilir anlatmaya çalıştık. Kripto para borsalarının yanı sıra, anlık fiyatlanmaları takip edebileceğiniz kripto para piyasası‘na da göz atmayı unutmayın.

Abone Ol
Notify of
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster

Bitcoin e neler oluyor öyle

coinotag-logo

Bitcoin, Ethereum, XRP, Dogecoin gibi kripto paralar için hızlı ve güvenilir son dakika haber, analiz ve coin yorumları.

Risk Açıklaması

Coin Otağ’da yer alan içerikler, yatırım tavsiyesi değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklardır. Bu para birimlerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Coin Otağ bir yatırım danışmanı değildir. Sorumluluk kişinin kendisine aittir.

Sorumluluk Reddi Beyanı

Reklam, soru ve öneri için: contact@coinotag.com