Son Gelişmeler

Bitcoin Borsaları Tam Liste! Güvenli Bitcoin Borsaları

Bitcoin Borsaları arasından güvenle kripto para satın almadan önce bilmeniz gerekenler var. Bir çok kripto para borsasından en iyi Bitcoin Borsası nasıl seçilir, güvenilir bitcoin borsaları hangileridir ve bu borsalardan nasıl Bitcoin satın alabilirsiniz? İşte cevapları.

Bitcoin’i kaçırdım diye üzülme! 100’den fazla ucuz kripto parayı güvenle satın almak için tıkla, üye ol!

En iyi Bitcoin Borsaları

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuş

İyi bir Bitcoin borsası seçmek, kripto para sektörüne yeni giren yatırımcının yapması gereken en önemli işlerden bir tanesidir. Biz de bugün yazımızda, Türkiye’deki en iyi Bitcoin borsası ya da borsaları hangisi bu soru için yanıtlar arayacağız.

Bitcoin Borsaları Güvenli midir?

En iyi kripto para borsaları, en iyi bitcoin borsası arayışı hiçbir zaman bitmemiştir. En nihayetinde bir borsanın iyi olabilmesi için, her şeyden önce yüksek güvenlikli olması gerekir. Coin Otağ olarak her ne kadar borsalarda kripto paraların tutulmamasını tavsiye etsek de bir çok yatırımcı, trader hala paralarının bir kısmını kripto para borsalarında tutuyor.

Bu, potansiyel risk barındıran bir durum.Çünkü ilgili kripto para borsasının olası yaşayacağı bir güvenlik problemi her şeyi alt üst edebilir. Hack saldırısı sırasında varlıklarınız istemeyeceğiniz insanların eline geçebilir. Birileri sizin bilgisayarlarınıza da sızıp cüzdan şifrelerinizi bulmayı deneyebilir ancak borsalar tahmin edebileceğiniz üzere daha çok hedef alınır.

Bitcoin Borsaları ve Güvenlik

bitcoin borsaları

Ancak yine de kripto para birimlerinizi, bitcoin borsaları içerisinde tutmaya karar verdiyseniz, o halde bilmeniz gereken bazı özellikler vardır.

  • Güvenlik: Bir kripto para borsasında, öncelikle iyi bir güvenlik altyapısı mevcut olmalıdır. Yatırımcı, trader fonlarının büyük bir kısmı, soğuk cüzdanlarda (yani internet erişiminden uzak tutulan cüzdanlarda) muhafaza edilmelidir. Bir güvelik saldırısında borsa, kullanıcılarının fonlarını güvence altına almış olur ve zarar da minimum seviyelere indirilir.
  • Arayüz: Borsalarda trade (al-sat) yapmak, birçok kişi için başlangıçta zorlayıcı olabilir. Bir çok insan da daha profesyonel bir arayüz tercih edebilir. Bu sebeple seçeceğiniz borsada hem giriş seviyesi için kolaylıklar tanımlayan hem de profesyonel kullanıcılara yönelik çalışmalar yapan borsayı seçebilirsiniz.
  • Müşteri Destek Hizmetleri: Türk geleneklerinden anımsadığımız üzere, paramızı yatırdığımız yeri ya da paramızı çekeceğimiz borsaya istediğimiz zaman ulaşabilmeyi isteriz. Kripto para borsalarında bu işlemleri yaparken doğacak sorunların, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması bizler için elzemdir.
  • Alternatifler: İlgilendiğiniz borsada farklı kripto paraların alternatif olarak sunulması, sizleri sektöre daha çok adapte edeceğinden yine önemli bir başka detaydır. Bu da kullanıcıya seçebileceği bir çok opsiyon sunar ve bu kripto paralar da daha iyi bir trade deneyimi için önemlidir.

Bitcoin borsaları içeriğimizde en iyi kripto para borsası ve en iyi bitcoin borsası nasıl seçilir anlatmaya çalıştık. Sizlerin Bitcoin satın almak için tercih ettiği diğer borsalar varsa bunları bizlere iletişim bölümünden iletebilirsiniz.

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!