İsrail’den Bitcoin için 2,3 Milyar Dolar Yatırım

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İsrail’in egemen servet fonunu yöneten bir grup olan İsrail Yatırım Fonu Grubu (IIFG), Bitcoin’e 2,3 milyar dolar değerinde devasa bir yatırım yaptığın açıkladı.

İsrail & Bitcoin

İsrail’in Bitcoin yatırımı

İsrail yatırım fonu grubu (IIFG), Bitcoin’e 2,2 milyar dolarlık devasa bir yatırım yaptığını açıkladı. Duyuru, en son Bitcoin yatırımının portföy çeşitlendirme  stratejisinin bir parçası olarak geldiğini belirtiyor. Ayrıca, küresel stratejik planın İsrail’in geleceğe yön vermesine yardımcı olacağına dikkat çekiyor. Fon Grubu, Asya ülkesinin egemen servet fonunu yönetiyor.

İsrail Bitcoin Tweet

Devlet kurumları kripto paralara ısınıyor

Bitcoin’i yıllar boyunca eleştirdikten sonra, devlet kurumlarının artık varlık sınıfına ısındıklarını görülüyor. Bitcoin’in geçen yılki şaşırtıcı %200’lük getirisi, onu en kazançlı varlık sınıflarından biri haline getiriyor. Bir ülkenin egemen fonunun Bitcoin’e geç ikna oluşunun ilk örneği İsrail değil. Mart 2021’in başlarında, Singapur’un egemen servet fonu Temasek’in 2018’den beri Bitcoin’e yatırım yaptığı bildirilmişti. IIFG’den yapılan son duyuru, Savunma Bakanlığı’nın militan grup Hamas tarafından kullanılan Bitcoin’lere el koymaya başladığını duyurmasının hemen ardından geldi.

Bitcoin

Ülkeler yavaş yavaş kripto para birimlerine yöneliyor

Çin’in Bitcoin ortasında, diğer birçok ülke dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’e yakınlık gösteriyor. Daha önce bildirildiği gibi Latin Amerika ülkesi El Salvador, kripto para birimini ülkede yasak bir hale getiren Bitcoin yasasını çıkardı. Ancak, Bitcoin’e geçişi nedeniyle düzenleyicilerden bazı eleştiriler aldı. Büyük enflasyon ve ekonomik yavaşlama zorlukları ile karşı karşıya kalan diğer Latin Amerika ülkeleri de Bitcoin’i benimsemeye ilgi gösteriyor. Öte yandan, ABD’li milletvekilleri fazlası ile BTC’ye maruz kalmaya başladı. Yakın geçmişte yapılan bir duyuruya göre, birkaç ABD senatörü son bir kaç ay içinde Bitcoin’e yatırım yaptı.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook