Internet Computer (ICP) Fiyat Analizi: Trendi Kırabilecek mi?

analiz-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İlk çıktığı günden beri düşen Internet Computer (ICP), yükseliş belirtileri göstermeye başladı. Dün 24 dolar seviyelerini görmüştü. Peki sırada hangi seviyeler var? Düşüş trendini kırabilecek mi? İnceleyelim.

ICP Düşüş Trendini Kırabilecek mi?

ICP-02.09-1

ICP, piyasaya sürüldüğünden beri düşüyor. Kendisi için beklentiler yüksekti. Tüm zamanların en düşük seviyesine (ATL) geçtiğimiz haftalarda ulaşmıştı. Ancak trend içinde düşmeye devam ettiği için daha fazla düşüşün olması kuvvetle muhtemel. Son düşüşünde trendin altından destek almadığı için bir sonraki adımda ne olacağını kestirmesi güç.

Trendin haricince, Bollinger bandına baktığımızda, oldukça daralmış görünmekte. Daralması, büyük fiyat hareketlerine yol açacağı anlamına geliyor. Ancak üst banttan ret yediği için düşüş pozisyonuna girdi. Orta bant seviyesi olan 21,31 dolara kadar geri çekilme yaşaması olası. Bu süreç içerisinde bant daha fazla daralırsa, yukarı yönlü bir fiyat patlamasının yaşanması mümkün. Buna rağmen buradaki en önemli etken de Bitcoin. Eğer ki Bitcoin fiyatı tırmanmaya devam ederse, ICP’nin yukarı yönlü sert hareketleri kaçınılmaz olur. Sonuç olarak, trendini kırmak için bütün çabasını göstermek istiyor.

Sırada Hangi Seviyeler Var?

ICP-02.09-2

Fibonacci aracını kullandığımızda, destek seviyesinin, ATL bölgesi olan 18,06 dolar olduğu görünmekte. ICP fiyatı, şu anda geniş bir boşlukta konsolide olmaya devam ediyor. Genel piyasanın yükselişine ayak uydurabilir ve yukarıda bahsedilen Bollinger bandının üst çizgisini kırarsa 34,33 dolar seviyesi kaçınılmaz olur. Bu seviyeyi aştıktan sonra 44,40 – 52,50 – 60,65 ve 72,3 dolar seviyelerine ulaşmak için işlem görmeye devam edecek. Bahsedilen bu seviyeler, ICP’nin direnç seviyeleridir. Tekrardan boğa sezonu yaşanırsa 129 dolar ve 198 dolar seviyeleri ICP için imkansız değil.

Piyasa değeri açısından fiyat hedeflerine odaklandığımızda ICP, 4,5 milyar dolar piyasa değerine sahip bir altcoin. Fiyat hedeflerinden birisi olan 72,3 dolara yükselmesi, piyasa değerini yaklaşık olarak 10 milyar doların biraz üzerine çıkartır. Bu da, şu an 35. sırada olan ICP’yi ilk 20 içerisine yükseltecektir. Yani verilen hedefler bu altcoin için oldukça erişilebilir hedefler.

Internet Computer (ICP), akıllı sözleşme hesaplamaları ve ölçeklendirmeyi sağlamanın yanı sıra verileri web hızında çalıştırmayı amaçlar. Ekip, interneti süper güçlere sahip güvenli yazılıma ev sahipliği yapan bir bilgisayar olarak yapılandırmak istiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster