Internet Computer (ICP) Destekte Tutunabilecek mi?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çoğu kişinin merakla gelişmelerini takip ettiği Web 3.0 segmentinde projelerini geliştirmeye devam eden ICP, geçtiğimiz aylarda da metaverse için adımlar atacağını duyurmuştu. Bu heyecan verici gelişmeler duyurulmaya devam etti ancak fiyat üzerinde çok bir etkisi görülmedi. Aksine, düşüş yaşamaya devam etti. Bugün sizler için ICP’nin analizini gerçekleştirdik. Destek ve direnç seviyelerini belirledik. İnceleyelim.

ICP Destek Çizgisinden Yukarı Yönlü Hareket Edebilecek mi?

ICP -02.23-1

Uzun zamandır düşen bir alan içerisinde işlem gören ICP, bu sefer destek bölgesinden tepki almış gibi görünüyor. Önemli gelişmelere rağmen fiyatta olumlu hareket gözlemlenmediği için yatırımcılarını çok mutlu edemedi. En son geçtiğimiz ay yaşanan büyük düşüşte bu alt çizgiye temas etmişti. Geçtiğimiz gün de düşüş sırasında aynı çizgiye temas ederek tepki aldı ve günlük grafikte iki tane yeşil mum yaktı. Destek güçlü olduğu için aşağı yönlü kırılım gelmiyor olabilir.

Bollinger bandı kısmına baktığımızda ise, alt bandı kırdığı için tepki aldığını da söyleyebiliriz. Potansiyel olarak orta banda kadar ilerleyebilir. Ayrıca piyasada genel anlamda yükseliş başlarsa da üst banda yani 24,5 dolara kadar çıkabilir. Bu yükselişi gerçekleştirse bile düşen alandaki dirence ulaşamayacağı için yükselişin devam etme olasılığı da mevcut görünüyor. Alanın üst çizgisine ulaştığında, Bollinger bandı da genişleyeceği için o direncin kırılması çok mümkün olmayabilir. Test sonrası düşüş gözlemlenebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ICP -02.23-2

Listelendiği günden beri düştüğü için, ardı ardına ATL yani tüm zamanların en düşük seviyesini kaydediyor. Geniş bir çerçevede işlem görmediği için de çok fazla destek ve direnç seviyeleri bulunmuyor. Ancak destek olarak bahsedecek olursak yeni ATL olan 16,81 dolara kadar gerileyebilir. Ayrıca üstteki grafiğimizde 16 dolar ile 13 dolar arasındaki bölgelere düşüş yaşayabileceği de öngörülmektedir.

Direnç seviyelerini ele aldığımızda, 24,5 dolar seviyesini gözlemliyoruz. Bu seviye üst Bollinger bandı ile örtüştüğü için güçlü bir direnç olarak görev görüyor. Ardından 37,8 dolardaki hedefine ulaşmak isteyebilir. Piyasanın genel hareketine bel bağlamaktan daha çok, ekip içerisindeki gelişmeler doğrultusunda fiyatın toparlanması gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster