Huobi OTC İşlemleri için 24 Saatlik Para Çekme Kısıtlaması Uyguluyor!

Huobi Para Çekme Kısıtlaması

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Huobi, kullanıcılarının para çekme işlemlerini 24 saat geciktiriyor.

Spekülasyonları Azaltma Politikası!

Huobi Spekülasyonları Azaltma Girişimi
Huobi Spekülasyonları Azaltma Girişimi

Günlük işlem hacmi dikkate alındığında Binance’ın ardından 2.sırada yer alan Huobi spekülasyonları azaltmak amacı ile kullanıcılarının Tezgah üstü (OTC) işlemleri için 24 saatlik bir token çekme gecikmesi uyguluyor. Karar Huobi kullanıcılarını pek memnun etmese de Huobi bunun bir önlem olduğunu söylüyor. Ayrıca borsanın değerlendirme sistemi özellikle yüksek risk altında olduklarına karar verirse, bazılarının tokenlerini 36 saat boyunca geri çekmelerini engelleyecek. Huobi yetkilileri bu kararı “Daha geniş bir kullanıcı bölümünü kapsayan bir dizi risk kontrol stratejini kademeli olarak tanıtma” girişiminin bir parçası olarak adlandırdığını söyledi.

Kısıtlamaların Kurtuluşu OTC!

Huobi OTC Hizmeti
Huobi OTC Hizmeti

Çin’de kripto paralar ile ilgili harekete geçildiğinde kullanıcılar OTC ticaretine yönelmişti. Tam o dönemin ortalarında Huobi Kasım 2017 yılında OTC hizmetini devreye sokmuştu. Yatırımcılar ve Huobi yöneticileri Çin hükümetinin OTC ticaretine daha hafif bir yaklaşımda bulunacağını düşünüyordu. Ancak Çin hükümeti düşünülenin aksine yetkililer tarafından hem kara para aklamanın kolay bir yolu hem de kripto para piyasasında yüksek volatil hareketlere yol açtığını bildirmişti.

Huobi Kısıtlamaları!

Huobi Kullanıcılarına 24 Saatlik Çekim Gecikmesi Uyguluyor
Huobi Kullanıcılarına 24 Saatlik Çekim Gecikmesi Uyguluyor

Geçen ayın sonlarında ise popüler kripto para borsası Huobi, kullanıcı sözleşmesi belgesini güncellemeye götürdü. Çin’deki ve bir dizi başka yargı bölgesindeki mevcut tüm müşteriler için kripto türev ticaretini yasakladı. Haziran Ayının başlarında platform, alım satım kaldıraçlarını 125 kattan 5 kata kadar düşürmüştü.

Bunun yanı sıra yeni kullanıcılarının alım satım yapmasını önlemek için müdahalede zaten bulunmuştu. Dev şirket son zamanlarda adından sıkça kısıtlamalar ile birlikte söz ettiriyor. Şirket yetkilileri riskleri azaltmak için izlenen politikalardan birkaçı olduğunu söyleyerek açıklamalarda bulunmuşlardı.

Her ne kadar kullanıcıları bu durumdan memnun olmasa da dev kripto para borsası bu konuda yatırımcılarının şikayetlerini görmezden geliyor gibi gözüküyor. Bu hamlelerin kripto paraların fiyat hareketlerin ise şimdilik bir etkisi olmamış gibi duruyor.  Ancak ilerleyen zamanlarda kısıtlamaların sonucu daha net olarak ortaya çıkacak ve yatırımcıların nasıl etkilendiği anlaşılacak.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook