Hindistan Blockchain Teknolojisini Kullanmak İstiyor

hindistan-blockchain-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasa düzenleyicisi olan Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI); Livemint tarafından hazırlanan bir rapora göre blockchain teknolojisini kullanmalarını istedi. Mevduat sahiplerinden; menkul kıymetlerin ve dönüştürülemeyen menkul kıymetleri içeren sözleşmelerin oluşumunu kaydetmek ve izlemek için blok zinciri kullanmalarını istedi.

Blockchain Teknolojisini 2022 Yılında Deneyecek

blockchain

 

SEBI, Kasım ayında bu konuyu konuşmak ve yeni sistemi oluşturmak için bir grup kurdu. Bu sayede Grubun tavsiyeleri doğrultusunda en uygun hizmetin blok zincir sistemi olacağı düşünülmekte. Ortaya çıkacak sistem gelecek yıl 1 Nisan’dan itibaren faaliyet gösterecek. Sistemin testleri ise 2022’nin başında başlayacak.

Yeni sistem, aktif menkul kıymetlerin faiz ve itfa ödemelerini kayıt altına alacak. Ayrıca kredi notu bilgileri sistemde gözükür şekilde kayıta geçecek. Menkul kıymet, taahhüt ve varlık teminatlarının periyodik olarak izlenmesine olanak sağlayacak.  Çeşitli sistem ihtiyaçlarının karşılanması için güncellemeler zamanlı bir şekilde yapılacak. Güvenlik sağlayıcıları dahil tüm taraflara sistem oturum açma kimlik bilgileri sağlanacaktır.

Ayrıca SEBI son olarak yaptığı açıklamada Mevduat sahiplerinden, kredi derecelendirme kuruluşlarına, borç mütevelli heyetlerine  vb. güvenli giriş kimlik bilgileri sağlamaları istedi. Sistemle ilgili gerekli bilgileri kaydetmek, doğrulamak ve sistemdeki verilerin bütünlüğünü, güvenliğini sağlamak için yeterli önlemlerin alınmasını da istedi.

Bu sayede Hint halkı kripto ekosistemine gelecek olan düzenlemelere karşı nefes aldı. Her ne kadar tam olarak kripto para varlıkları hakkından net bir karar çıkmasa da; SEBI’nin blockchain teknolojisini kullanma kararı şimdilik kriptoya olan güveni dengede tutmakta.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster