GALA İçin Tekrardan Ralli Başlıyor mu? Hedef Seviyeler Nereler?

GALA-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kasım ayının sonlarında gördüğü tarihi zirvesinden; son aylarda hakim olan düşüş hareketiyle %80’lik kan kaybı yaşayan GALA, şubat ayının 3’ünden bu yana yaşanan yükseliş ile adından yeniden söz ettirmeye başladı. Metaverse odaklı iddialı bir proje olan GALA, son günlerde trend kırılımı gerçekleştirip yükseliş hareketi yaşamıştı. Mevcut durumda ise bu yükseliş hareketinin ardından hangi bölgeden ne şiddetle tepki alabileceği yatırımcılar açısından merak konusu oldu. Çeşitli indikatör ve göstergelerle kısa ve orta vadede GALA grafiği inceliyoruz.

GALA İçin Kısa Vadede Olası Geri Çekilme Bölgeleri Nereler?

GALA-02-08-1

Kırmızı alçalan trend çizgisinin saatlik grafikte aşılması ve ardından gelen retest onayıyla 10 günlük yükseliş hareketi yaşayan GALA, değerini 0.38 dolar seviyelerine kadar taşımıştı. Şu an bu noktadan bir miktar geri çekildiğini gözlemledik. Fib geri çekilme göstergesi ile ilk etapta olası geri çekilme noktasının 0.33 dolar seviyesi olduğunu görüyoruz. Henüz bu noktanın altında fiyat hareketi göremediğimizden bu noktadan bir miktar alıcılı tepki alması oldukça muhtemel.

Aksi durumda ise sırasıyla 0.30, 0.28 ve bir önceki destek seviyesi 0.18 dolar seviyeleri gündeme gelebilir. Olası bir geri çekilme ihtimalini son dönemlerde yaşanan yükseliş hareketinin RSI’da oluşturduğu uyumsuzluk durumu da destekliyor. Mevcut fiyat yönünün RSI indikatöründe desteklenmediğini ifade eden bu uyumsuzluk alıcıların iştahını azaltabilir. Aynı zamanda son tepki hareketiyle GALA fiyatının 56 saatlik ağırlıklı hareketli ortalama çizgisinin altına sarktığını görüyoruz. Bu durumun da kısa vadede fiyat yükseliş beklentisini zedelediği söylenebilir. Fakat unutulmaması gereken bir konu var ki kısa vadede alınan tepkiler orta vadede daha sağlıklı fiyat yükselişi için alan açabilir.

GALA İçin Orta Vadeli Hedef Seviyeler Nereler?

GALA-02-08-2

Kırmızı alçalan trend çizgisinin günlük grafikte de göre çarptığını ve aşıldığını söyleyebiliriz. Mevcut durumda ise 0.28 desteği ve 0.42 dolar direnci arasında yer alıyor. Bu durumun hangi yönlü bozulabileceği tahmini için olası destek ve direnç noktalarını belirttik. Genel piyasa verileri ve haber akışı takibiyle GALA’nın yukarı yönlü hareketinde sırasıyla 0.42, 0.62 ve akabinde tarihi zirve olan 0.84 dolar bölgeleri takip edilebilir. Ayrıca bu harekette 0.54-0.62 dolar seviyeleri arasında yer alan satıcılı bölgede yaşanabilecek kısa vadede geri çekilmeleri de değerlendirmek gerekir.

Aksi durumda ise aşağı yönlü hareketin devamında 21 günlük WMA ve 28 Günlük EMA desteklerinin aşağı yönlü kırılmasıyla satışların hızlanabileceği beklentisi oluşabilir. Bu durumda ise fiyat sırasıyla 0.18 ve tarihi dip seviyesi 0.10 dolar seviyesini isteyecektir. Ayrıca orta vadede kırılması zor görünen psikolojik eşik 0.10 desteğinin major bir destek olduğunu hatırlatalım. Bu desteğin kırılması ancak piyasanın olumsuz genel durumuyla ve olumsuz haber akışıyla mümkün görünüyor.

GALA için kısa ve orta vadeli yukarı yönlü fiyat hareketi beklentisi artarken Gala Games, NFT’lerinin geliştirilmesi için 5 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Bu gelişmenin ise fiyata pozitif bir etkide bulunması muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster