Ana SayfaHaberFed Başkanı: "Gerektiğinde Faiz Artışlarını Hızlandırabiliriz!"

Fed Başkanı: “Gerektiğinde Faiz Artışlarını Hızlandırabiliriz!”

-

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, para politikasının yarım yıllık ifadesinin ilk günü için bugün Capitol Hill’e katıldı. Kongre senatörü yasama üyelerinin bir paneline hitap ederken, merkez bankasının enflasyonu düşürmeye yönelik taahhüdünün olduğunu güvence verdi ve bu hedefe ulaşmak için tüm araçları kullanacağını belirtti.

Fed Faiz Artırımlarını Sürdürecek

jerome-powell

Powell, Federal Rezerv’in enflasyonu görmek için 2%’e ulaşana kadar faiz artırımlarını sürdüreceğini açıkça ortaya koydu. Enflasyonu düşürme taahhüdünün yanı sıra, Powell, güçlü bir istihdam piyasası ve sürekli artan talebin olduğu genel ekonomik durumun pozitif olduğunu vurguladı.

İlginizi Çekebilir: Grayscale Avukatı: SEC Spot Bitcoin ETF Reddi “Anlaşılmaz” Dedi!

Powell, enflasyonun Fed’in 2 yüzde hedefinden çok daha yüksek olduğunu ve istihdam piyasasının hâlâ çok sıkı olduğu için Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), geçen yıl boyunca faiz oranlarını 4-1 / 2 yüzde oranında artırdığını belirtti.

Faiz oranlarını düşürmeyi ve böylece enflasyonu düşürmeyi amaçlayan Powell, şöyle demiştir: Fiyat istikrarının yeniden kurulması için muhtemelen bazı zamanlar için para politikasının sıkı bir tutumunu korumamız gerekecek. Enflasyonu 2 yüzdeye geri getirmek için yeterince sıkı bir para politikası tutumu sağlamak için, Federal Rezerv, federal fonların hedef aralığı için ileriye dönük olarak daha fazla artışların uygun olacağını öngörecek. Bunun yanı sıra, hükümet birimi, şu anda büyük ölçüde bilanço büyüklüğünü azaltmak için çok çalışıyor.

Powell’ın Enflasyon Üzerindeki Temel Odak

Federal Rezerv Başkanı, fiyat istikrarının yeniden kurulmasının önemine vurgu yaptı, bu da uzun vadede istihdamı maksimize etmeyi ve fiyat istikrarını korumayı sağlayacak. Ayrıca, rahatlatma kısıtlamalarının uygun olduğu zamana kadar rahatlatılmaması gerektiğine dair tarihi kanıtların güçlü bir şekilde uyarıda bulunduğu belirtildi. “İş bitene kadar yolumuza devam edeceğiz”, Powell ekledi.

İlginizi Çekebilir: 1 Ayda Yüzde 250 Yükseliş: TrueFi Nedir? Nasıl Alınır?

Powell, Capitol Hill’deki konuşmasında kripto para birimleri de konuştu ve bu alanda devam eden kargaşaya bağlı olarak bu alanda yakından “izlediklerini” belirtti. Powell, senatörlerin son açıklamasını duyduktan sonra soru-cevap oturumuna katılacak.

Bu haberin yanıtı olarak, ABD borsasında bir düşüş yaşandı, S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq 100 gibi önemli endekslerin hepsi yaklaşık 1% oranında düştü. Kripto piyasası da kayıplar yaşadı, Bitcoin’in fiyatı son saatte yüzde 1.8 düştü ve yazının yazıldığı anda yaklaşık 22.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler