Ethereum Ne Zaman 5.000 Dolara Ulaşacak?

ethereum-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum altcoinlerin lideri olarak kabul edilir. İkinci en büyük kripto para birimi olarak, çalışma kanıtı ile güçlü bir ağ oluşturdu. Ancak hisse güncellemesinin kanıtı ile Ethereum, Bitcoin‘e çok daha sert bir rekabet verebilir.

Ethereum Nereye Gidiyor?

%76.81’lik ralliden sonra yukarı yönlü bir hareketin gelip gelmeyeceği yatırımcıları endişelendiriyor. Ancak, bu ralli öncelikle fiyatların düşmeye başlamasıyla yavaşlayan spot ticaret tarafından yönlendirildi. Bu nedenle yatırımcıların bir sonraki yüksek fiyat seviyelerine hazırlanmaları gerekir. Özellikle ETH Seçenekleri Açık Faiz’e bakıldığında, alt aralıklarda Puts’ın önemli bir hakimiyetinin olduğu gözlemlenebilir.

eth-08.16-2

2.000 – 2.500 dolar için sözleşmeler oldukça yüksekken hakimiyet 5.000 dolar seviyelerinde daha fazla görünüyor. Alt aralıklara kıyasla 5.000 dolar seviyeleri için daha yüksek sözleşmeler vardır. Ancak bu aralıklar bu sözleşmelerin sona ermesine bağlı olarak daha olasıdır.

Bu sözleşmelerin çoğu için, sona erme süresi Eylül veya Aralık ayı civarında ayarlanır. Ethereum’un o zamana kadar 5 bin dolara ulaşması bir olasılık olabilir. Ancak bu muhtemelen ağustos ayı sonuna kadar gerçekleşmeyecek. Ağustos ayının son kullanma tarihi göz önüne alındığında, bu süreler biraz daha boğa olsa da, ayısal bir hareket olasılığının da eşit olduğu ortaya çıkar.

Ancak olası fiyat hedefi sadece son kullanma hedeflerine göre dikkate alınmaz. Bu hedefler olasılık endeksiyle şekillenir.

eth-08.16-3
Ethereum OI sözleşmelerinin süresi sona eriyor.

Olasılık Endeksi Neyi Belirtiyor?

Endeks, Ethereum’un piyasa ve fiyat hareketini analiz ederek bir sonraki olası aralıkların tahmini olasılığını öne çıkarır. Bu Ethereum’un boğa yatırımcıları için üzücü. Çünkü şu anda endeks sadece %1.26 olasılıkla 5.000 dolara ulaşıyor. Ek olarak 3 haftalık uzun %76’luk ralli ETH‘yi sadece 2 bin dolar yükselttiğinden dolayı bu mantıklı olabilir.

Öte yandan, ETH’nin 2.500 dolar seviyelerine düşmesi için %88-96’lık bir olasılık var gibi görünüyor. Olasılık yüksek olsa da, bu aralıklar çok düşüktür. Altcoinin oraya ulaşması için %36 düşmesi gerekecek. Bu da oldukça düşük bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor.

Bu nedenle, fiyat eylemine, yaklaşan düzeltme olasılığına ve zincirdeki verilere dayanarak ortalama olarak, 2800 -3000 doların ETH’nin ay sonu hedefi olabilir.

eth-08.16-4
Ethereum olasılık endeksi

Bunun doğrulanması, sırasıyla 1 ayın en yüksek ve 3 aylık en yüksek seviyesinde olan Seçenekler OI ve Vadeli İşlemler OI’nin yanı sıra yüksek olan Vadeli İşlemler ve Opsiyon birimleridir.

eth-08.16-5
Ethereum vadeli işlemleri

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster