Diğer

  Ethereum Merge’nin Geleceğe Dair Planları

  Ethereum madenciliğini bitirmesi beklenen Ethereum Merge nedir diye sorduk ve araştırdık. Gelin bir de bu araştırmaya daha yakından bakalım.

  Ethereum Merge Nedir?

  Ethereum tarihinin en büyük yükseltmesi olarak bilinmektedir. Aslında birleşme yükseltmesi olarakta bilinir. Çünkü Ethereum’da kullanılan yürütme katmanı Mainnet’in yeni konsensüs katmanı Beacon zinciri ile birleşmesidir bu yükseltme. Gereksiz enerji kullanımının olduğu madenciliği ortadan kaldırarak Stake edilmiş Ethereum kullanacaktır. Bu da bizlere güvence altına alınmış bir ağ yapısı sunacaktır.

  Ethereum Merge Neleri Değiştirecek?

  Aslında asıl değişimden bahsetmek gerekirse Ethereum iş ispatı konsensus mekanizmasından hisse ispatı konsensus mekanizmasına geçecektir. İşte bu geçiş sonrası beklenen büyük ölçüde bir enerji düşüşü olacaktır. Bu teknolojinin gelmesiyle birlikte artması planlanan Ethereum yakımları arzı azaltacaktır. Bu nedenle Ethereum enflasyonist bir yapıdan çıkacak hatta zamanla deflasyonist yapıya dönüşecektir.

  Ethereum’da yüksek maliyetli ağ güvenliğinede son verilmesi planlanılıyor. Geçilen hisse ispatı konsensus mekanizmasıyla artık düşük maliyetli ağ güvenliği sağlanabilecek.

  Ethereum Madencilerini Neler Bekliyor?

  Enerji verimliliği adı altında da ortaya çıkan Ethereum Merge, madencileri (bknz:https://coinotag.com/madencilik-nedir/) büyük oranda etkileyebilir. Çünkü madenciler artık ağ güvenliğinden sorumlu olmiyacaktır. Bu da madenciliğin bitmesini sağlayabilcek hatta bir çok ekipmanın çöpe gitmesini sağlayacaktır. Ancak ölçeklenebilirliğe getirilen ZK-rollup mekanizmalarında prover şeklinde bir görev bulunmakta. Bu madencilerin yeni işi başka açıdan iş değişikliği yapmasına neden olabilir.

  Ethereum artık daha geniş kitlelere erişebilecek. Bunun sebebi artık enerji verimliliği ortaya çıkmaktadır. Aslında sadece bu da değil daha düşük işlem ücreti ve yüksek maliyetli ekipmanların son bulması Ethereum’un geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir.

  Ethereum Bu Süreci Nasıl Risksiz Hale Getirecek?

  Tabi bu süreçte bir çok yatırımcı daha risksiz bir yatırım şeklinin oluşmasından konuşmakta ve tedirgin olmaktadır. Ancak Ethereum yetkilileri bu sürecin normal akışından farksız ve düzgün bir yoldan işleyeceğini önemle belirtmektedir. Ancak yinede riskli işlemlerden kaçmakta fayda bulunacaktır. Her ne kadar olumlu projelere ev sahipliği yapılsada bu tür projeler küçük de olsa başarısızlık ihtimali taşır. Spekülasyonlarada kulak asmamakta fayda vardır.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  GOMDori Nedir ve GOMD Nasıl Satın Alınır?

  GOMDori (GOMD), benzersiz ekonomik modeli ile küresel e-ticarette bir dönüşüm yaratan çığır açan bir kripto para projesini keşfedin, kullanıcıların satın alma ve satış işlemlerinden ödül almasını sağlar.

  Stokastik Osilatör Nedir? Nasıl Çalışır? Örneklerle Anlatım

  Stokastik osilatör, finansal analizde kullanılan bir göstergedir ve teknik analizin bir parçasıdır. Genellikle bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumlarını belirlemek için kullanılır.

  Binance Copy Trade Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar!

  Binance, dünyanın en büyük kripto borsasında başlatılan Copy Trading nedir? Nasıl kullanılır? Tüm detaylar!