Ana SayfaKripto Para AnalizleriEthereum Kısa Vadeli Analiz 4 Eylül

Ethereum Kısa Vadeli Analiz 4 Eylül

-

Ethereum fiyatını kısa vadede neler bekliyor diye sorgulayıp 45 dakikalık grafikte analizini yaptık. Dilerseniz analizimize geçelim.

Ethereum 45 Dakikalık Grafik Analizi

TradingView_Screenshot_1662271336214

Anlık olarak ethereum fiyatının 1553 dolar olduğunu görmekteyiz. Kendisine en yakın destek olan 1517 dolardan destek alabileceği göz önünde bulundurulmakta. Ancak fiyatın buradan daha aşağıya inmesi beklenmemektedir.

Eğer fiyat 1517 dolardan daha aşağıya inerse bir sonra ki destek olan 1430 dolar bizleri karşılayacaktır. Ancak fiyat buralarda da kalmayıp daha da aşağı yönlü hareket etmek ister ise güçlü desteğimiz 1265 dolar hedef alınacaktır.

Peki ya beklediğimiz gibi fiyat 1517 dolardan destek alırsa 1612 dolar direncimiz olacaktır. Belirtilen bu direncin aşılması durumunda ise gözler 1714 dolara kilitlenebilir. Tabi bu direncimizden sonra sırasıyla 1805 ve 1920 dolar seviyeleri beklenebilecektir.

Ethereum Destek ve Direnç Seviyeleri

Destek Seviyeleri 1517 1430 1265
Direnç Seviyeleri 1612 1714 1805 – 1920

Ethereum Grafiğinin İndikatörler Yardımıyla İncelenmesi

Bollinger bantlarına (bknz:https://coinotag.com/bollinger-bantlari-nedir-bollinger-bantlari-nasil-yorumlanir/) bakıldığında oldukça daralmakta olduğunu görmekteyiz. Bu bizlere ani bir fiyatın geleceğini söylemektedir.

Ichimoku bulutuna (bknz:https://coinotag.com/ichimoku-bulutu-nedir-nasil-kullanilir/) bakıldığında ise anlık fiyata yakınlaştığını görmekteyiz. Eğer belirtilen noktadan destek alabilir ise kısa zamanda bulutun içine girerek yükseliş doğrulanabilir.

RSI indikatörü bizlere net bir sonuç vermesede aslında şuan ortalama çizgisine yakın bulunduğunu görebiliyoruz. Eğer ortalamanın üzerine atabilirse yön yukarıya çevrilecektir.

Bilal Tekmil
Bilal Tekmil
Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler