Diğer
  Ana SayfaRehberIchimoku Bulutu Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Ichimoku Bulutu Nedir? Nasıl Kullanılır?

  -

  Ichimoku Bulutu Japon piyasalarında ki trendi belirlemek için kullanılmaya başlanmıştır. Ancak sonrasında amacına uygunluğu tüm piyasalara uyum sağlamış ve popülarite kazanmıştır. Gelin birde Ichimoku İndikatörüne daha yakından bakalım.

  Ichimoku Bulutu Nedir?

  Adsiz-1

  Ichimoku bulutu Hosoda Goichi tarafından geliştirildi. Daha çok Japonya da ki piyasalarda teknik analiz yöntemi olarak popülarite kazanan bir yöntemdir.

  Ichimoku bulutu adında da olduğu gibi birbirini kesen bulutları gösterir. Trend takibi yaparak oluşturduğu sinyalleri ekrana yansıtıp yorumlamanıza olanak sağlar.
  Başlangıçta grafik karışık gözükse de sonrasında kazanılan seçicilik ile kendi vermiş olduğunuz alım ve satımlar ile trend takibi yapmak daha olanaklıdır.

  Ichimoku Bulutu Nasıl Kullanılır?

  Bulutunda geniş aralıkta olması o aralıktaki destek ve direnç noktalarının fazlalığından kaynaklanmaktadır. Bulut aralıklarının dar ve güçsüz olması ise o bölgede dalgalanmanın yani fiyat hareketinin fazla olduğunu gösterir. Hatta destek ve direnç (bknz:https://coinotag.com/destek-ve-direnc-nedir-nasil-tespit-edilir/) noktalarının geniş bulutlara göre daha az olduğunu da göstermektedir.

  Ichimoku bulutunu kısa vadeli zaman dilimleri yerine uzun zaman dilimlerinde kullanmalıyız. Bu bizlere daha güçlü sinyaller üretmemizi sağlayacaktır.

  uky

  Yukarıdaki grafikte gösterilen ıchimoku bulutlarını yukarı ve aşağı kırılımlarında oluşturulan trend göstergeleri kırmızı kutucuklarla belirtilerek yorumlanmıştır.

  1.işaretli bölgede yukarıya doğru gelen hacimli kırılım görüldüğü üzere yükselen trendi başlatmıştır. Aynı şekilde 2.bölgede bulutun altına kırılan mum düşen trendin habercisi olabilmektedir.

  Ichimoku Bulutu İndikatörüne Nasıl Ulaşılır?

  gfdgd

  Kullandığınız analiz uygulaması yada sitesinde ki göstergeler kısmına Ichimoku Bulutu (Ichimoku Cloud) yazarak kullanım sağlanır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Bilal Tekmil
  Bilal Tekmil
  Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler