Diğer

  Ichimoku Bulutu Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Ichimoku Bulutu Japon piyasalarında ki trendi belirlemek için kullanılmaya başlanmıştır. Ancak sonrasında amacına uygunluğu tüm piyasalara uyum sağlamış ve popülarite kazanmıştır. Gelin birde Ichimoku İndikatörüne daha yakından bakalım.

  Ichimoku Bulutu Nedir?

  Adsiz-1

  Ichimoku bulutu Hosoda Goichi tarafından geliştirildi. Daha çok Japonya da ki piyasalarda teknik analiz yöntemi olarak popülarite kazanan bir yöntemdir.

  Ichimoku bulutu adında da olduğu gibi birbirini kesen bulutları gösterir. Trend takibi yaparak oluşturduğu sinyalleri ekrana yansıtıp yorumlamanıza olanak sağlar.
  Başlangıçta grafik karışık gözükse de sonrasında kazanılan seçicilik ile kendi vermiş olduğunuz alım ve satımlar ile trend takibi yapmak daha olanaklıdır.

  Ichimoku Bulutu Nasıl Kullanılır?

  Bulutunda geniş aralıkta olması o aralıktaki destek ve direnç noktalarının fazlalığından kaynaklanmaktadır. Bulut aralıklarının dar ve güçsüz olması ise o bölgede dalgalanmanın yani fiyat hareketinin fazla olduğunu gösterir. Hatta destek ve direnç (bknz:https://coinotag.com/destek-ve-direnc-nedir-nasil-tespit-edilir/) noktalarının geniş bulutlara göre daha az olduğunu da göstermektedir.

  Ichimoku bulutunu kısa vadeli zaman dilimleri yerine uzun zaman dilimlerinde kullanmalıyız. Bu bizlere daha güçlü sinyaller üretmemizi sağlayacaktır.

  uky

  Yukarıdaki grafikte gösterilen ıchimoku bulutlarını yukarı ve aşağı kırılımlarında oluşturulan trend göstergeleri kırmızı kutucuklarla belirtilerek yorumlanmıştır.

  1.işaretli bölgede yukarıya doğru gelen hacimli kırılım görüldüğü üzere yükselen trendi başlatmıştır. Aynı şekilde 2.bölgede bulutun altına kırılan mum düşen trendin habercisi olabilmektedir.

  Ichimoku Bulutu İndikatörüne Nasıl Ulaşılır?

  gfdgd

  Kullandığınız analiz uygulaması yada sitesinde ki göstergeler kısmına Ichimoku Bulutu (Ichimoku Cloud) yazarak kullanım sağlanır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin Zaferi: Wall Street Devleri Kripto Parayı Benimserken Karşıtlık Azalıyor

  Bu makale, Bitcoin'e karşı azalan direnci araştırıyor, geleneksel finans kurumları arasında artan kabulünü ve kripto para biriminin geleceği üzerindeki etkilerini vurguluyor.

  Ethereum, Dencun Güncellemesi Öncesi $3,500 Zirvesine Ulaştı, DeFi Piyasalarını Canlandırdı

  Ethereum'un Dencun güncellemesi öncesi $3,500'a yükselişi, kripto para için boğa dönüşünü işaret ediyor, DeFi sektörünü canlandırabilir ve işlem verimliliği için yeni bir standart belirleyebilir.

  Bitcoin Yeni Zirvelere Ulaştı: Euro ve Diğer Ana Para Birimlerine Karşı Rekor Kırdı

  Bitcoin, 60.000 EUR bariyerini kırarken ve çeşitli fiat para birimlerine karşı yeni rekorlar kırarken, finansal piyasalardaki ve yatırım stratejilerindeki global etkisi giderek büyüyor.

  Bitcoin ETF Rüzgarı: BlackRock ve Fidelity, ‘Yeni Dokuzun’ %79’luk Akışını Ele Geçirdi

  Bu makale, Bitcoin ETF'lerinin patlama yapan büyümesine derinlemesine bir bakış atıyor, BlackRock ve Fidelity'nin pazardaki hakimiyetini, rakipler arasındaki ücret indirimlerinin etkisini ve kripto para yatırım manzarası üzerindeki geniş çaplı sonuçlarını vurguluyor.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Bilal Tekmil
  Bilal Tekmil
  Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

  Stokastik Osilatör Nedir? Nasıl Çalışır? Örneklerle Anlatım

  Stokastik osilatör, finansal analizde kullanılan bir göstergedir ve teknik analizin bir parçasıdır. Genellikle bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumlarını belirlemek için kullanılır.

  Binance Copy Trade Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar!

  Binance, dünyanın en büyük kripto borsasında başlatılan Copy Trading nedir? Nasıl kullanılır? Tüm detaylar!

  Copy Trade Rehberi: Copy Trade Nedir? Nasıl Çalışır?

  Kripto para alım satımındaki sistemler geliştikçe, yatırımcıların işini daha da kolaylaştıran sistemler oluşmaktadır, bunlardan biri de Copy Trade! Kripto copy trade'i nedir? Tüm detaylarıyla!