Ethereum (ETH) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

ethereum-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum (ETH) yorum analizimizle birlikte, Ethereum Coin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, ETH için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Ethereum yorum analizimizin detayları…

Ethereum Coin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

eth

Ethereum (ETH) teknik analizimizle birlikte, Ethereum’nın potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 1 günlük grafikte, Ethereum fiyatının Mayıs ayındaki sert düşüşten sonra genel bir yükseliş trendinde olduğunu gözlemliyoruz. Yaşanan yükseliş trendi yaklaşık olarak $1800 seviyelerinden $5000 seviyelerine uzanan bir forma bürünmüş durumda. Arada yaşanan BTC temelli sert düzeltme hareketleri de açıkça grafikte karşımıza çıkıyor.

Analizimizi yorumlamamız gerekirse, öncelikli olarak kritik bir yapı gözümüze çarpıyor. Bu yapı, kırmızı çizgi ile belirttiğimiz düşen trendimiz. Ayrıca düşen trend yapısı yalnızca bu işlevi görmüyor ve fiyat yapılarında oluşan bir formasyonu ortaya çıkartıyor. Eylül ayındaki sert düzeltmeden sonra oluşan  bu düşen trend yapısı, Ekim ayının ortalarında kırıldı. Yaşadığımız kırılım sonrasında piyasa ve özellikle ETH güçlü bir yükseliş dalgası sergiledi. Bu kırılımla birlikte ise fincan-kulp formasyonu grafikte belirdi. Fiyat hedefi $5500 seviyelerine denk gelen bu formasyon kırılım ve onaydan sonra bu güne kadar yükselişi destekledi diyebiliriz. Ancak Bitcoin‘de yaşanan son satış baskısı, ETH’nin de bu durumdan etkilenmesine sebebiyet verdi. Yaşadığımız satış baskısı sebebiyle kırdığı düşen trende yaklaşan Ethereum, bu trend desteğini test etmek isteyebilir. Yakın destek seviyesi ise grafikte $3760 olarak gözüküyor. Öte yandan ETH grafiği için farklı görünümlerde mevcut. Dilerseniz bu analizleri de yorumlayalım…

eth

Bir diğer Ethereum analizine baktığımızda farklı formasyonlar ve yapılar dikkatimizi çekiyor. Öncelikle yükselen trendimizle başlayalım. Yine Mayıs ayındaki dip seviyelerden başlayan ve alım baskısını simgelen bir trendimiz mevcut. Günlük grafikte bu trendin anlık seviyesi $3570 seviyelerine denk geliyor. Bu seviye ETH için önemli bir destek olarak çalışacaktır. Aynı zamanda ETH, yatay bir destek hattında bulunmakta. Piyasanın durumuyla korole olarak Ethereum’un bu destek seviyesinden veya yukarıda belirttiğimiz bir destek seviyesinden dönüşünü bekleyebiliriz.

Ethereum Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

eth

ETH yorum analizi ile birlikte Ethereum coinin kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, ETH fiyatının daha yakından inceleyebiliyoruz. Yakın açıda baktığımızda ETH’de minör bir yükselen trendin olduğunu ancak bu trendin son düşüşler ile kırıldıktan sonra düşüşü desteklediğini görüyoruz. Yatay destek hatına kadar süren bu düşüş, piyasa ve Bitcoin durumuna bağlı olarak bitmiş olabilir. Olası bir yükseliş senaryosunda ise beyaz çizgi şeklinde yükseliş dalgası bekleyebiliriz. Özellikle belirtmek isteriz ki, çizdiğimiz senaryolar tamamiyle hayalidir. Fakat fiyat dalgalanmalarını baz aldığımızda beklentilerimiz bu şekilde şekilleniyor.

Bir önceki tepe seviyesi ve bölgesi ETH için direnç konumunda diyebiliriz. Olası bir yükseliş dalgasında fiyat, buradan satış baskısı görecektir. Yinede büyük pencereden baktığımızda formasyon hedefinin henüz gerçekleşmediğini ve ETH’nin hala $5500 seviyelerini hedeflediğini söyleyebiliriz.

Ethereum (ETH) Destek ve Dirençler

Zayıf Direnç $4870 – $4730
Güçlü Destek $4150 – $3880
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster