Dogecoin (DOGE) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

dogecoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dogecoin (DOGE) yorum analizimizle birlikte, Dogecoin Coin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, DOGE için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Dogecoin yorum analizimizin detayları…

Dogecoin Coin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

Doge

Dogecoin (DOGE) teknik analizimizle birlikte, Dogecoin’nın potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 1 günlük grafikte, Dogecoin fiyatının yatay bandda ilerlediğini gözlemliyoruz. Önceki Dogecoin analizimizde belirttiğimiz ihtimaller sürmeye devam ediyor.

Analizimizde gözümüze çarpan birçok direnç ve destek bölgesi/seviyesi mevcut. Bu seviyelerin ve bölgelerin herbiri fiyat için kritik düzeyde önemli diyebiliriz. Zira grafiği incelediğimizde geçmişte fiyat üzerinde etkilerini görüyoruz. Analizimizde son olarak direnç bölgesinden red yiyen DOGE, anlık olarak destek bölgesini test ediyor. Bulunan destek bölgesi seviyeleri $0.227 ile $0.217 arasında yer almakta. Bu destek bölgesi üzerinde kalıcılık sağlanması Dogecoin’in tekrar bir üst direnç bölgesini test etmesini sağlayabilir.

Doge

DOGE analizimize daha yakından baktığımızda ise farklı bir yapı daha gözümüze ilişiyor. Bu yapının adını düşen trend olarak belirtebiliriz. Düşen trendler grafiklerde bize satış baskısını temsil ediyor. Düşen trend yapısı geçmiş fiyat hareketlerinde yukarı doğru kırılmış durumda ve başarılı şekilde retest dokunuşları yapılmış halde. Son düşüş dalgası ile birlikte 3. retest hareketini yapan Dogecoin için yükseliş ihtimali yakında gözüküyor. Satış baskısının kırılması ve retest hareketleri sonrası yükseliş ihtimali güçlense de yatay hareket bir süre daha sürebilir. Özellikle majör destek ve direnç bölgeleri arasında zigzag hareketleri devam edebilir.

Peki olası bir yükseliş dalgası için ilk sinyal hangi seviyenin kırılımı sonrasında gelecek? Daha yakından kısa vade teknik analizimizi yorumlayalım.

Dogecoin Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

Doge

DOGE yorum analizi ile birlikte Dogecoin coinin kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, DOGE fiyatının yapısını daha ayrıntılı gözlemliyoruz. Majör düşen trendin kırıldığını sizlere belirtmiştik. Ancak minör yapıda bir düşen trendimizin daha oluştuğunu görüyoruz. Düşen trend yapısının anlık seviyesi $0.258 seviyesidir. Düşen trend ile birlikte yeni bir formasyon gözümüze çarpıyor. Oluşan formasyona düşen takoz formasyonu diyebiliriz. Takoz yapısı genelde yukarı kırılımları ile bilinmektedirler. Yani, düşen trend kırıldıktan sonra diğer direnç seviyelerine doğru bir yükseliş dalgası beklememiz doğal olacaktır.

Grafiğe çizdiğimiz olası senaryonun tamamiyle hayal ürünü olduğunu belirtelim. Ancak ihtimaller dahilinde bu şekilde bir dalgalanma hareketi görmemiz olası olacaktır. Düşen trend kırıldıktan sonra gelecek retest hareketi, yükselişi onaylama hareketi olacaktır. Sonrasında ise Dogecoin’in günlük bazdaki majör direnç seviyelerine doğru bir yükselişini izleyebiliriz.

Piyasanın ve Bitcoin‘in yapacağı hareketler grafik için son derece önemlidir. Olası bir sert hareket sonrasında grafik yapısı bozulabilir. Bu kriterlere özellikle dikkat etmemiz gerekli diyebiliriz.

Dogecoin (DOGE) Destek ve Dirençler

Güçlü Direnç $0.315 – $0.295
Zayıf Direnç $0.258
Güçlü Destek $0.227 – $0.217
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster