Ethereum Defi Ağı Artık 3 Milyon Kişi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum’un DeFi alanı artık 3 milyondan fazla benzersiz cüzdan adresine ev sahipliği yapıyor. DeFi’nin benimsenmesi, kripto çöküşüne rağmen patlamaya devam ediyor. Bazı protokoller, sürdürülebilirlik için Ethereum yerine başka platformlarda başlamayı tercih ediyor.

Dur Durak Bilmiyor

ethereum
Ethereum

Ekosistem, platformda 3 milyondan fazla kullanıcıyı kutlarken Ethereum’un DeFi alanı gelişiyor. Aralık 2020’de açıklanan benzersiz kullanıcı sayısını kolayca üç katına çıkararak neredeyse bir rekora imza attan Ethereum. Bir yıl sonrasında bile, DeFi’nin benimsenmesi büyüdü ve yavaşlamayı hiç düşünmüyor. Dune Analytics’e göre, benzersiz kullanıcı sayısı 13 Temmuz 2021 itibariyle 3.004.620 olarak belirlendi.

Uniswap Tek Başına 2.3 Milyon Cüzdana Sahip

ethereum
Uniswap

Kripto fanı Richard Chen, en fazla başarının şu protokollerden geldiğini öne sürdü: Aave, BalancerUniswap.

Spesifik olarak, Ethereum’un en popüler merkezi olmayan değişim platformu Uniswap, ilk sırada yer aldı. Tek başına 2,3 milyondan fazla benzersiz cüzdan adresini elinde tutan Uniswap’tan sonra ikinci sırada, merkezi olmayan para piyasası olan Compound geliyor, Compound lansmanından bu yana yaklaşık 325.000 adrese ulaşmayı başardı kendilerini tebrik ediyoruz.

Ethereum Ağı Katlanarak Büyümeye Devam Ediyor

Ethereum
Toplam DeFi Kullanıcıları Grafiği

Kripto piyasası mayıstan bu yana düşüşte olsa da, DeFi ve NFT pazarları, kripto düşüşlerine rağmen büyük bir büyüme kaydetti. DeFi’nin benimsenme ve büyüme hızı beklentilerini çok aştı.

Özellikle Messari Araştırma Analisti Mason Nystrom, DeFi’deki etkileyici büyüme değerini istatistiklerle paylaşıyor. 1 milyondan 2 milyon kullanıcıya geçişin 142 gün sürdüğünü vurguluyor. Buna karşılık, 2 milyondan 3 milyon kullanıcıya geçiş sadece 78 gün sürdü.

Ne Zaman 5 Milyon Olacak?

ethereum
ethereum

Bu, veriler bize gösteriyor ki son artış, kullanıcıları bir milyon arttırmak için gereken sürenin yarısından daha az zamanda gerçekleşti. Gerçekten de, DeFi sektörünün benimsenmesi hızla büyüyor ve büyümeye devam edecek gibi de gözüküyor. Platformun 5 milyon ve daha fazlasına ulaşması artık an meselesi.

Öte yandan, protokoller için DeFi ekosistemine ev sahipliği yapan sadece Ethereum ağı değil. Polkadot ve Tezos’da DeFi ekosistemlerine ev sahipliği yapıyor. Aslında, bazı protokoller, Ethereum’un ağına kıyasla daha doğa dostu ve sürdürülebilir oldukları için kullanmayı tercih ediyor. Ancak, Ethereum 2.0 tamamen işlevsel ve kullanılabilir olduğunda bu değişebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster