Ethereum Classic Analizi 5 Ağustos 2021

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum Classic için hareketler son zamanlarda oldukça sessizdi. Daha büyük rakibi Ethereum yaklaşık 2 ayın zirvesine yükselirken, ETC 19 Mayıs’tan bu yana daha düşük zirveler oluşturmaya devam etti. Artı tarafta, simetrik bir üçgene yol açan daha yüksek alçaklar da görüldü.

Dolayısıyla, önümüzdeki günlerde bir sonraki ralli için fırsatlar sunan önemli bir kırılma meydana gelebilir. Yazı yazılırken, Ethereum Classic 51 dolardan işlem görüyordu. Kripto para, CoinMarketCap’in kripto para sıralamasında 18. sıradaydı.

Ethereum Classic (ETC) 12 saatlik grafik

Ethereum Classic (ETC)

ETC’nin 22 Haziran sonrası rallisi, mumların Mayıs zirvesinden genişleyen üst eğimli trend çizgisinin üzerine çıkması nedeniyle önemliydi. Bununla birlikte, grafiğinde bir düşüş trendi hala aktifti. ETC’nin Haziran ayı sonundaki hamlesini izole etmek, daha yüksek alçaklar ve daha düşük yüksekler ile karakterize edilen simetrik bir üçgenin oluşumunu gösterdi.

Genellikle, bu modelde önceki trend yönünde bir kırılma görülür ancak daha geniş piyasa ipuçları önceliklidir. Bitcoin‘in 42 bin dolar fiyat seviyesinin üzerine çıkması durumunda, duyarlılık ETC’nin Haziran ayının düşüğü olan %100 Fib Uzantısına (68,5 dolar) %31’lik bir artışı tetikleyebilir. Tersine, 12 saatlik 50-SMA’nın altında bir kapanış bu senaryoyu geçersiz kılar ve simetrik üçgeni uzatır.

Ethereum Classic (ETC) planları

Ethereum Classic (ETC)

indikatörler hala kilit seviyeleri tutuyor, ancak zayıflama belirtileri vardı. RSI düşüş trendindeydi ve 50-45’in altında bir hareket, daha fazla düşüş şansını artıracaktır. Müthiş Osilatör, piyasada yükseliş momentumu geriledikten sonra hafif bir düşüş eğilimi oluşturdu. Öte yandan, +DI -DI’nin üzerinde kaldığı için DMI yükseliş pozisyonunu sürdürdü.

Sonuç

Ethereum Classic’in çizelgeleri, simetrik bir üçgen kırılması durumunda önümüzdeki günlerde %29’luk bir ralli şansı gösteriyor. Fiyat 26 Temmuz’un yükseği 56 doların üzerinde kapandığında long işlemler yapılabilir. Bu arada, trader’lar 50-SMA’nın (sarı) altında bir kapanışa karşı dikkatli olmalı. Bu ETC’nin yükseliş tahminini geçersiz kılacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster