EOS Fiyat Analizi: Hedef Fiyat Hangi Seviye?

EOS-COIN-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in fiyat hareketleri çoğu altcoin için olumlu bir gelişme oldu. Çünkü Bitcoin yükselirken bir yandan da Bitcoin’in piyasa hakimiyeti düştü. Böylelikle de altcoin piyasası canlandı. Çoğu altcoin fiyatlarını ikiye katlarken bazıları daha fazla yükseldi. EOS fiyat artışı 20 temmuzdan bu yana %60 oldu. Fakat EOS tüm zamanların en yüksek seviyesinden %78 düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in sert fiyat hareketleri altcoinlerin çoğunda sert geri çekilmelere sebep oluyor. Bu sebeple altcoin yatırımcılarının Bitcoin‘in fiyat hareketlerini dikkate alması önemlidir.

EOS İçin Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

EOSIO blockchain, kendi içindeki kripto para birimi EOS ile çalışan ve platformu üzerinde merkeziyetsiz uygulamaları (DApp) destekleyen merkeziyetsiz bir sistemdir. Sistemin kendi tokeni olan EOS, çoğunlukla iş amaçlı kullanılıyor. EOS ekosisteminde yer alan DApp’leri fonlamak için de “pay” (stake) işlevi görüyor. Mayıs 2017’de block.one tarafından hayata geçirilen EOS, kısaltma olarak bir anlam ifade etmiyor. Çünkü geliştiricileri, şu ana kadar isimle ilgili resmi bir tanımlama yapmadı. Ek olarak Bitshares ve Steem’in kurucusu olarak tanınan Dan Larimer, block.one CTO’su olarak görev yapıyor.

EOS yazım sırasında 5 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin’in aşağı yönlü sert hareketleri olmazsa eğer EOS için şuan ki hedef 5.5 dolar seviyeleri olarak gözüküyor.

EOS-08.13
EOS günlük grafiği altcoin için pozitif görünüyor

Göstergelerde Son Durum Ne?

EOS’un %60’lık rallisi yatırımcıları sevindirse de altcoin için hacmin düşük olduğu gözlenmektedir. Ayrıca göreceli güç endeksi henüz aşırı alım bölgesine gitmedi. Bu sebepten hacmin artışı ve RSI’ın yukarı yönlü hareketi altcoini daha yüksek seviyelere taşıyacaktır.

EOS için yukarı yönü hareketlerde ilk direnç seviyesi 5.5 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması 7 dolara doğru bir hareketin öncüsü olabilir. MACD pozitif duruyor ve yükselişi destekliyor gibi görünüyor.

Aşağı yönlü hareketlerde ise takip edilmesi gereken önemli destek seviyesi 4.35 dolar seviyesi. Düşüşün devamının gelmesinde ise 4 dolar destek seviyesinin korunması gerekir.

Beklenen hareketlere göre işleme girmeden önce Bitcoin‘in fiyat hareketlerine dikkat emek gerekir. Düşüşlerde ise panik satışı yapmak yerine ölü kedi sıçrayışını beklemek yaralı olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster