EOS Fiyat Analizi 3 Ağustos 2021! Fiyat Nereye Gidecek?

EOS Coin Analizi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in 40.000 doların üzerine doğru yakaladığı ivme, altcoin piyasası için kritik öneme sahipti. Altcoinlerin 19 Mayıs’taki piyasa düşüşünden bu yana lider kripto para birimini takip etmesiyle birlikte, Bitcoin’in son rallisi altcoinlere kesinlikle rahat bir nefes aldırdı.

EOS, diğer altcoinler gibi Bitcoin‘in yükseliş gücünü arkasına aldı. Ancak önemli bir direnç seviyesinin üzerinde kalamaması hafif bir düşüşe yol açtı. Yazım sırasında EOS 3.9 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ve CoinMarketCap’in sıralamasında 29. sırada yer alıyor.

EOS’un fiyatı, Bitcoin’in 30.000 dolardan geri sıçramasıyla 20 Temmuz’da 3.06-3.28 dolarlık talep bölgesinden geri döndü. Yükseliş trendi, EOS’un 200 günlük SMA’sını 68 günlük bir sürenin ardından kırmasıyla yükselen bir kanalın oluşmasına yol açtı.

eos-grafik-1
EOS 4 saatlik grafiği

Bununla birlikte, %23,6 Fibonacci seviyesinin (4,15 $) üzerinde önemli bir kırılma, EOS‘un yükselen kanalın yarı çizgisinin altına düşmesiyle hemen reddedilmeyle karşılandı. Parite, yazım sırasında 3.80-4.05 dolarlık destek bölgesinde hareket ediyor. Ek olarak bu bölgenin altında 200 günlük SMA bulunuyor. Bu ortalamanın kırılması daha düşük seviyelerin gelmesine yol açabilir.

Göstergeler Neyi İşaret Ediyor?

Göreli Güç Endeksi 21 Temmuz’dan bu yana 50’nin üzerinde kalmıştı. Ne yazık ki, piyasaya zayıflık gösterdikten sonra 50’nin altına düştü. Yönlü Hareket Endeksi ayrıca -DI ve +DI çizgileri arasında bir çapraz geçiş kaydetti. Bu da ayı eğiliminin başlangıcını işaret etti. Parite son birkaç saattir düşüş sergilerken OBV satış baskısında da bir artış gözlendi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster