Ana SayfaHaberBloomberg Emtia Stratejisti, GBTC Davasının Bitcoin (BTC) İçin Bir Kilometretaşı Olacağını İddia...

Bloomberg Emtia Stratejisti, GBTC Davasının Bitcoin (BTC) İçin Bir Kilometretaşı Olacağını İddia Ediyor

-

Bloomberg’un senior commodity stratejisti Mike McGlone’a göre, Grayscale Bitcoin Trust’in (GBTC) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısındaki devam eden davası Bitcoin için bir kilometre taşı olarak işaret edebilir ve durdurulamaz bir kripto olgunlaşma sürecini gösteriyor.

GBTC Davası, Bitcoin için Genesis Blok Gibidir!

bitcoinn
Bitcoin

O, Bitcoin vadeli işlemlerin açık pozisyonlarının artması ve fon fiyatları arasındaki farklılıkların daralmasının bu momentumu artırmaya yardımcı olacağına inanıyor. Grayscale’in SEC’in GBTC güvenini bir borsa ticareti fonuna (ETF) dönüştürme başvurusunun reddine karşı davasının son görüşmesinden sonra, McGlone görüşünü değiştirdi ve şimdi Grayscale’in reddi boşa çıkarmak için bir karar almaya karşı avantajlı olduğunu düşünüyor.

Analist, Grayscale’in ETF’ye dönüştürme potansiyeline sahip olduğunu ve 2017’deki yaklaşık yüzde 100’lük zirve priminden 2022’deki neredeyse yüzde 50’lik bir indirime kadar uzayan GBTC güveninin sürekli alım piyasasının düşüşünün geçici bir dip olduğunu iddia ediyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC)’nin Yükselişini Savunan Traderların Neden ve Nasılları

SEC Bitcoin ETF’sini Henüz Onaylamasa da, Olasılıklar Artıyor!

Analist, 2017’deki zirve priminden 2022’deki neredeyse yüzde 50’lik bir indirime kadar uzayan GBTC güveninin sürekli alım piyasasının düşüşünün, Grayscale’in ETF’ye dönüştürme potansiyeline sahip olmasıyla sona ereceğini düşünüyor. O, Federal Rezervin sınırlamalarının arkasındaki makroekonomik suların dalgalanmasına daha açık olan Bitcoin için bu dipin avantajlı olduğunu düşünüyor.

Görüşmede, hakimler Grayscale’in argümanlarına ısındılar. Biri GBTC hisseleri ve Bitcoin arasındaki değer farkıyla ilgili bir soru sordu. İkinci hakim, SEC’in vadeli ETF’leri onaylamasına kuşku duyan bir durumdaydı ancak spot ETF’leri onaylamadı.

İlginizi Çekebilir: Ripple, Swift’in CBDC Testlerini İlerletmesiyle Yeni Bir Meydan Okumayla Karşı Karşıya

Onlar, kurumun kararını desteklemek için yeterli nedenler sağlamadığını belirtti. Çeşitli uzmanlara göre, davacının zaferi için olasılıklarının dramatik şekilde arttığı görüldü.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler