Ana SayfaHaberBitcoin (BTC)'nin Yükselişini Savunan Traderların Neden ve Nasılları

Bitcoin (BTC)’nin Yükselişini Savunan Traderların Neden ve Nasılları

-

  • Tüccarlar, BTC’nin fiyatındaki sürekli düşüşe karşın, uzun pozisyon almayı tercih ediyorlar.
  • Balinaların eylemi bir boğa trendi tetikleyebilir ancak kısa liqler minimumda kalıyor.

Bitcoin [BTC] tüccarları, kral koinin 22.000 dolardan altına düşmesine pek üzülmüyor gibi görünüyor. Aslında, CryptoQuant’ın piyasa değerlendirmesine göre, vadeli piyasadaki tüccarlar uzun pozisyon almaya istekli görünüyor, çarpıcı olumlu duyguya bağlı olarak, mali piyasaların gözle görülür olarak ayıcı açısına rağmen.

Bitcoin (BTC)’de Short kazançlar sadece kısa vadeli olabilir

Topluluk tarafından sürülen analitik platform, şaşırtıcı olumlu duygunun, boğa / ayı piyasa döngüsü göstergesiyle ilişkili olabileceğini öne sürdü. Metrik, günlük piyasa katılımcılarının toplam görüşünün karakterize edildiği ve genellikle ekonomik döngüyle ilişkili olduğu belirtilmektedir. BTC’nin fiyatı durumu yansıtmasa da, CryptoQuant doğruladı ki, metrik şu anda boğa bölgesinde.

Raporu şöyle okuyor: “Boğa / Ayı Piyasa Döngüsü Göstergesi hala boğa bölgesinde ve On-chain P & L İndeks momentumu daha sürdürülebilir seviyelerde girdi.” Tüccarların eğilimi, finansman oranlarında da aksettirildi. Finansman oranları, sonsuz takaslar ve mevcut spot fiyatlar arasındaki farka dayalı olarak uzun veya kısa pozisyonlu tüccarlara periyodik ödemelerdir.

Bitcoin funding rate

Kaynak: CryptoQuant

Basın zamanı, Bitcoin finansman oranı 0.0018’ti. Pozitif olan metrik, uzun pozisyonlu tüccarların vadeli piyasada üstün olduğunu ve kısa pozisyonlara ödeme yapmaya istekli olduklarını gösteriyordu.

Ayrıca, Bitcoin balinaları durumu kurtarmaya yardımcı olmaya çalışıyor gibi görünüyor çünkü düzeltme dönemlerinde düşük satış baskısı, önceki döngülere göre daha düşük.
CryptoQuant’ın değerlendirmesi daha da doğruladı: “Önceleri, köpekbalıklar günlük olarak fiyat düzeltmeleri öncesi veya sırasında 500 bin BTC harcıyordu, ancak şimdi günlük olarak 150 bin BTC’nin altında harcıyorlar.”

Bitcoin için Fırtınayı sakinleştirmek Gerek…

Ancak, tüccarlar tarafından gösterilen coşku, mevcut kırmızıların varlığını otomatik olarak yıkamayacak. Aslında, rapor devam etti ve tüccarların dikkatli olmalarının karlı olacağını iddia etti.

Bu, çünkü en son BTC düzeltmesi madenciler ve Kısa Vadeli Sahiplerin (STH) faaliyetleriyle ilişkiliydi. Örneğin – CryptoQuant’a göre, ayın başındaki Madencilerin Borsalara BTC transferleri, büyük miktarda coinle ilişkili satış baskısına işaret ediyordu.

Ayrıca, BTC STH’ler kazanç aldı çünkü Harcanan Çıktı Kazancı Oranı (SOPR) 5%’e ulaştı. SOPR, 155 günlük bir pencere içinde alınan kazançları veya kayıpları hesaplar. Değer 1’den yüksek olduğunda, daha fazla kısa vadeli yatırımcının karla satış yaptığı anlamına gelir. Bitcoin short-term holders SOPR

Kaynak: CryptoQuant

Ne olursa olsun, tüccarlar tarafından gösterilen olumluluk, 8 Mart’taki sıvılaştırmaların büyük bir payını almış olan uzun pozisyonlu tüccarların çektiği önemli bir kayıp olmasına rağmen, kısa pozisyonlu tüccarların da muaf tutulmadığını gösteriyor.

BTC liquidations

Kaynak: Coinglass

Traderlar tarafından gösterilen olumlu duygu, BTC’nin fiyatındaki sürekli düşüşe karşın, uzun pozisyon almayı tercih etmelerine neden oluyor.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler