Diğer

  Ripple, Swift’in CBDC Testlerini İlerletmesiyle Yeni Bir Meydan Okumayla Karşı Karşıya

  Global finansal mesajlaşma devi Swift, CBDC entegrasyonu çözümünün testlerinde ilerleme kaydetti. Swift, CBDC’lerin gelişmesiyle birlikte, uluslararası olarak da kullanılabilecek şekilde finansal topluluğu ile yakın çalışıyor.

  “Heyecan verici haberler! 18 merkez ve ticari bankanın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz #CBDC kumanda kutusu testleri, CBDC ağları ve mevcut sistemler arasında entegrasyonu sağlamak için çözümümüzün değerini ortaya koydu. Ayrıntıları ve katılımcıların görüşlerini inceleyin.”

  Exciting news! Our #CBDC sandbox tests with 18 central & commercial banks showed clear value in our solution to enable interoperability with CBDC networks & existing systems for x-border payments. Check out the full details & hear from participants: https://t.co/n3zrPM0WGB pic.twitter.com/wgafu7skQl

  — Swift (@swiftcommunity) March 9, 2023

  Bu, Ekim 2022’de mevcut finansal altyapıyı kullanarak DLT tabanlı ve fidye tabanlı sistemler arasında CBDC’lerin taşınmasını sağlayan çözümün geliştirilmesine yol açtı.

  Swift, 18 merkez ve ticari bankanın, Fransa Merkez Bankası, Almanya Bundesbank ve Singapur Para Otoritesi gibi diğerlerinin arasında yer aldığı bir kumanda kutusu ortamında çözümünü test ettiğini söylüyor.

  İlginizi Çekebilir: XRP Üzerindeki İddiaları Kim Kazanıyor, SEC mi Yoksa Ripple mi?

  Testlerden olumlu geri bildirim alındıktan sonra, finansal mesajlaşma devi, çözümün ödemeler için beta sürümünü geliştireceğini açıkladı. Ayrıca, kesişim noktaları, ticaret finansmanı ve koşullu ödemeler gibi yeni kullanım durumlarına odaklanan ikinci bir kumanda kutusu testi de yapılacak.

  Ripple CBDC entegrasyonu üzerinde ilerliyor

  Ripple, 2022’de CBDC Yenilikçi Yarışması’nı destekledi, geliştiricilerin Ripple teknolojisi kullanarak CBDC uygulamaları oluşturmalarını önerdi; perakende, entegrasyon ve finansal dahil olma kategorilerinde.

  XRP Ledger tabanlı SpendTheBits (STB), perakende kullanıcıların CBDC’ler, kripto para birimleri ve sabit koinler dahil olmak üzere çoklu para birimleriyle ödeme yapmalarını sağlar. SpendTheBits uygulaması, entegrasyon ve likiditeyi sağlamak için CBDC portalı, mobil ve tüccar uygulaması ve bir değişim portalını içerir.

  İlginizi Çekebilir: 9 Mart Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi

  İlgili haberlerde, Ripple’ın APAC ve MENA Yönetici Direktörü Brooks Entwistle, bir röportajda, şirketin merkez bankalarıyla bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmek için 20’den fazla merkez bankası ile görüştüğünü söyledi.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Solana (SOL) Fiyat Artışı Bekleniyor; Doğrulayıcılar Çığır Açan ‘SIMD-0096’ Önerisini Onayladı – İşte Anlamı.

  Solana doğrulayıcıları, ağın verimliliğini artırmayı amaçlayan SIMD-0096 önerisini onayladı. ...

  Merkez Bankaları Generative AI Benimsiyor: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için Sonuçları.

  Kripto para piyasası son zamanlarda büyük gelişmeler yaşadı ve büyük finansal kuruluşlar...

  Gizemli Yatırımcı, 3 Yıl Sonra Bitcoin’de (BTC) 419x Kazançla Ortaya Çıktı

  Anonim bir Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı, 2021'de satın aldığı SHIB varlıklarını satarak...