Diğer
  Ana SayfaHaberDünya Kripto Para Piyasasına Öncülük Eden 5 Ülke!

  Dünya Kripto Para Piyasasına Öncülük Eden 5 Ülke!

  -

  Kripto para birimleri tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Binance  borsası ise buna 5 ülkenin öncülük ettiğini söylüyor. Binance’in yaptığı açıklamaya göre kripto para birimleri her geçen gün daha çok kitle çekiyor. Bu kitlenin oluşumunda ise 5 ülke ana faktör olarak gösteriliyor.

  Kripto Para Sektörüne Hangi Ülkeler Öncülük Ediyor?

  Binance verilerinde yer alan ilk ülke Nijerya. 200 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Nijerya’nın yüzde 32’si kripto para birimine sahip. İkinci sırada ise Vietnam var. Elde edilen bulgulara göre Vietnamlı yatırımcıların geçen yıl olan kazançlar 400 milyon dolar. Ayrıca ülke nüfusunun yüzde 21’i kripto para yatırımcısı. Üçüncü sırada ise Filipinler bulunuyor. Binance’in söylemiş olduğu sonuçlara göre ülke nüfusunun yüzde 20’si kripto para birimine sahip. Bunun yanında ülkenin yöneticileri tahvilleri dağıtmak için blockchain teknolojisini kullanıyor. Merkez bankası ise çoğu dijital varlık şirketlerine lisans verdi.

  Listenin sırasındaki ülke Türkiye. Evet ülkemiz dördüncü sırada yer alıyor. Binance raporlarına göre Türkiye’deki yatırımcılar geçen yıl 300 milyon dolar net kazanç elde etti. Türkiye nüfusunun ise yüzde 16’sı kripto para piyasasının içerisinde yer alıyor. Ayrıca Türkiye’ye ait olan kripto para borsalarının spor kulüpleriyle sponsorluklar imzalaması listede sırayı yükseltiyor.

  Son olarak kriptonun popülaritesinin artmasını sağlayan ülke Peru. Ülkenin nüfus açısından bakıldığında yüzde 16’sı bu sektörde. Ayrıca Binance, bu beş ülkenin dışında İsviçre, Hindistan, Çin, ABD, Almanya ve Japonya’yı da kripto para piyasasında öncü olarak görmekte.

  kripto para 5 ülke

  Peki Bitcoin Almak İçin Geç Sayılır Mı?

  Her ne kadar bu sektöre olan popülarite artsa da bu dünya nüfusuna vurulduğunda çok az bir yüzdeliğe denk düşüyor. Birçok yeni yatırımcı, Bitcoin’de fırsatı kaçırdıklarını söylüyor. Bu kesinlikle doğru değil. Şu anda dünyanın %10’undan azı Bitcoin’i biliyor. Bu, dünyada Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmeyen 6 milyardan fazla insanı olduğunu gösterir. Eğer bir yatırımcı bu piyasanın geleceği olduğunu düşünüyorsa hala geç değil.

  Peki sizce gemi yeni yatırımcılar için çoktan kaçtı mı? Yoksa yeni mi başlıyor? Sizler bu piyasaya ilk ne zaman ve nasıl girdiniz? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler