Decentraland (MANA) İçin Kritik Seviyeler: Beklenen Hareket Geldi!

Mana-coin-fiyat-beklentisi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Decentraland (MANA) bir metaverse projesi olarak 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürümünün ardından kısa sürede güçlü metaverse projeleri arasında yerini almıştır. Bir çok yatırımcının ilgi odağı olarak kısa zaman içerisinde gelişim göstermiştir. MANA, metaverse evreninin 2019 yılında kullanıcıya kapalı beta sürümünü gerçekleştirmiş ve 2020 yılının ilk çeyreğinde ise kullanıma sunulmuştur.

Lider kripto para birimi Bitcoin düşüş trendine girerek 33.000 dolar seviyelerine kadar geri çekilmişti. Bu geri çekilme 2022 ocak ayı sonuna kadar devam etti. Bu durum ise kripto para piyasalarını olumsuz yönde etkileyerek büyük düşüş hareketlerine neden oldu. Şubat ayının gelmesiyle birlikte Bitcoin fiyatı, toparlanma sinyalleri vermeye başladı. Şu an lider kripto para birimi Bitcoin 44.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

MANA İçin Yeni Yükselişler Başlıyor mu?

MANA 02.10 01

Decentraland, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde tarihi zirvesini yaşayarak 5.2 dolar seviyelerinden işlem gördü. Lider kripto para birimi Bitcoin’in Kasım ayından itibaren düşen trend içerisine girmesi sonucunda MANA 2 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin tarafından gelen olumlu haberler sonucunda ise MANA tekrar 3.3 dolar seviyelerine kadar artış gösterdi.

Yukarıdaki grafiğimizde ise MANA tarafında muhtemel senaryoları ele aldık. MANA fiyatının bir süredir içerisinde bulunduğu negatif seyirde olan kanalın üst direnç çizgisinden beklenen reaksiyon geldi. Yeni gelen alım dalgaları ile 3.3 dolar seviyesinin üzerine atma ihtimali muhtemeldir. Fakat bu ihtimalin dışında alacağı satış baskısı ile yeniden 2.8-2.9 dolar seviyesine gerilemesi muhtemeldir.

MANA İçin Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Nerelerdir?

MANA yukarıdaki grafikte gördüğümüz gibi 3.3 dolar seviyesinden işlem görüyor. 3.3 dolar aynı zamanda bir dirençtir. Bu direncin aşılması halinde bir sonraki direnç seviyemiz olan 3.6 dolar seviyelerini görmemiz muhtemeldir. Bu direncin de aşılımı gerçekleştiği takdirde yükselişin kalıcı olacağını öngörülebilir.

Bitcoin tarafından gelen olası negatif yönlü hareketlerde ise göreceğimiz muhtemel senaryo ise yeniden en yakın destek noktası olan 2.8 dolar seviyelerine gerilemesidir. Bu destek seviyesini kırarak satış baskısının devam etmesi halinde bir sonraki destek seviyesi olan 2.5 dolar seviyelerine gerilemesi muhtemeldir. 2.5 dolar seviyesinde sonraki destek noktamız ise 2.2 dolar seviyesidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster