CRV Yükselen Kama Formasyonunu Aşağı Kırdı!

Yükselen kama formasyonunu aşağı yönlü kıran CRV için olası senaryolarını, destek ve direnç seviyelerinin nereler olduğunu inceleyelim.
analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

CRV İçin Kırılım Sonrası Olası Senaryolar!

CRV -02.25-1

Her ne kadar düşüş yaşıyor olsa da yükselen takoz formasyonunu başarıyla sürdüren CRV, düşüş yaşamaya devam edebilir. Sarı çizgiler ile gösterine yükselen takoz formasyonuna baktığımızda, aşağı yönlü kırılım yaşayarak tekrardan o bölgeye ulaşmak istemiş ancak başarılı olamamış. Bu da düşüşün devam etmesine neden oldu. Mavi çizgiler ile gösterilen kısa vadeli formasyonunda, bir sıkışma yaşadığı ve bu sıkışma sonucunda da hacimli bir kırılım yaşayabileceği muhtemel olabilir.

Eğer ki yukarı yönlü kırılım gerçekleştirirse, kırmızı okla gösterildiği şekilde yükselmek isteyip dirençten ret yedikten sonra trendinin desteğine kadar gerileyebilir. Ancak piyasadaki durumların iyileşmesi, yeşil okla gösterilen şekilde eski formasyonu olan yükselen takozun desteğini (şimdiki direnç) test edebilir. Bu yükseliş senaryosunu da global çaptaki olumsuz haberlerin azalması ve Fed’in mart ayındaki faiz açıklamaları belirleyebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

CRV -02.25-2

Destek seviyelerini analiz ettiğimizde, 1,63 dolarda desteğinin bulunduğunu görüyoruz. Attığı tasfiye iğnesine rağmen bu desteğe kadar düşüş yaşamaması, düşüşün tekrarlanabileceği anlamına gelebilir. Bu seviyeye gerçekleştireceği düşüş ise yaklaşık yüzde 30’luk bir geri çekilme anlamına geliyor. Eğer bu seviyeye kadar gerileyip tutunamazsa da 1,21 dolarda da desteği bulunuyor. Diğer altcoinlerden farklı olarak geçen seneki temmuz ayında gerçekleşen çöküşün hala yüzde 88 üzerinde işlem görüyor.

Direnç seviyelerine baktığımızda, eskiden destek görevi gören 2,36 dolar seviyesi şimdi direnç olarak görev görüyor. Bu seviyeyi test etmek isteyecektir. Ancak kırılım gerçekleşmezse, bahsettiğimiz 1,63 dolara gerileyebilir. Bu direnci kırarsa 3,44 dolardaki direncine kadar önünde geniş bir alan bulacak. Eğer ki şimdiki direnci kırarsa yüzde 46’lık bir yükseliş gerçekleştirmesi gerekecek. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için de yüzde 167’lik bir yükseliş yaşaması gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster