Ana SayfaKripto Para AnalizleriCosmos (ATOM) Önemli Destek Seviyesinde!

Cosmos (ATOM) Önemli Destek Seviyesinde!

-

Destek seviyesinden tepki almaya çalışan ATOM için kısa ve orta vadeli analizler yaptık. Dilerseniz bu analizlere daha yakından bakalım.

Cosmos (ATOM) Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Cosmos218

Anlık olarak 10.006 dolardan işlem gören ATOM destek seviyesi olarak belirlenen 10.076 dolardan tepki almaya çalışmaktadır. Bu seviyenin bizler için önemli bir destek seviyesi olduğunu bilmekte fayda vardır. Çünkü fiyatın daha öncesinde de buraya gelerek tepki aldığını gözlemlemekteyiz. (bknz: Hareketli Ortalama Nedir?)

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviye ilk olarak 10.909 dolar seviyesidir. Bu seviyenin bizler için kar alım bölgesi olduğunu bilmekte fayda vardır. Çünkü fiyatın buraya gelerek ardından buradan çekilme yaşamasını beklemekteyiz. Eğer bu seviyeden yeterli satış tepkisini göremezsek fiyatın buradan yukarı kırılımı halinde hedef direnç 13.056 dolar olacaktır.

Cosmos (ATOM) Orta Vadeli Fiyat Analizi

Cosmos432

Orta vadeli fiyat analizimize baktığımızda karşımıza daha net yapılar çıkmaktadır. Destek seviyesi olarak belirlediğimiz 9.330 dolardan yukarı yönlü bir tepki beklemekteyiz. Bu seviyenin alım için uygun olduğunu düşünmekteyiz. Çünkü daha öncesinde de fiyatın bu seviyeye gelerek tepki alıp yönünü direnç seviyesine çevirmesini gözlemlemekteyiz.

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz ilk bölge 13.373 dolardır. Bu seviyeden kar alımı yapılması gerektiğini düşünmekteyiz. Çünkü fiyatın buraya gelerek satış işlemleri ile karşılaşması durumundan geri çekilmesini bekleyeceğiz. Ancak fiyat bu seviyeye yukarıya kırar ise ilk hedef 15.607 dolar olacaktır. Sırasıyla bu seviyelerden kar alımı yapılabilecektir. (bknz: Retest Nedir?)

Bilal Tekmil
Bilal Tekmil
Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Millet İttifakı’nın Kripto Para ile İlgili Tüm Vaatleri!

Millet İttifak’ının kripto para vaatlerini neler??Bu yazımızda Millet İttifakı'nın kripto ve blok zincir vaatlerini derledik.

Bitcoin 23.960 Dolara Yükseldi Fakat Yatırımcılar Açgözlü Değil!

Bitcoin fiyatının 29 Ocak'ta 23.960 $'a kadar yükselmesi, Korku ve Aç Gözlülük Endeksi'ne göre söylemeye çalışıyor? İşte detaylar!

Kripto Paralara Devlet Destekleri Gelmeye Devam Ediyor!

Kripto para birimlerini çevreleyen endüstri kargaşasına rağmen, ileri görüşlü birçok ülke dijital varlıkları benimsemek için adımlar attı.

AAVE Borçlarından Kurtulabilecek mi? İşte Önemli Detaylar!

Borç verme platformu AAVE son zamanlarda olumlu haberler alıyor. AAVE yatırımcılarının kafasına takılan CRV borçlanma durumu çözülüyor mu?

Güncel Analizler