Chromia (CHR) Fiyat Tahmini: Olası Senaryolar!

Yükselen kama formasyonunu aşağı yönlü kıran CHR için önemli seviyelerin, destek ve direnç bölgelerinin nereler olduğunu inceleyelim.
analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

CHR Aşağı Yönlü Kırılım Gerçekleştirdi!

CHR -02.25-1

Uzun bir süredir yükselen kama içerisinde işlem gören CHR, geçtiğimiz haftalarda aşağı yönlü kırılım gerçekleştirdi. Tekrardan eski bölgesine dönmek için direnç (eski destek) çizgisini test etti ama ret yedi. Yükselen kamanın destek seviyelerine gerçekleşen temaslar yeşil daireler ile dirençler ise mavi daireler ile gösterilmiştir.

Ayrıca bu kamanın orta trendi de tepki alınan önemli seviyeleri oluşturmaktadır. Bu orta trende gerçekleşen temaslar da kırmızı daireler ile gösterilmektedir. Bu kadar fazla destek seviyesinin olmasına rağmen düşüş yaşadı. Tekrardan bu seviyeyi deneyerek kamanın içerisine girmek isteyebilir. Ancak piyasadaki olumsuz hava nedeniyle bunu gerçekleştirmesi çok olası görünmüyor. Başka bir senaryodan bahsedecek olursak, kısa vadeli bir düşüş trendi oluşturarak önemli bir destek alanına temas edene kadar gerileyebilir. Sonrasında tekrardan yükseliş formasyonları oluşturabilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

CHR -02.25-2

Fibonacci göstergesine göre destek ve direnç seviyelerinin analizi yapıldığında, şu anda işlem gördüğü 0,36 dolardaki desteğinin altına büyük bir tasfiye iğnesi bıraktığı görülüyor. Bu iğneyi bıraktıktan sonra büyük bir tepki alarak destek seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışını gerçekleştirmeyi başardı. Ancak bu destekte tutunamaması durumunda, 0,24 dolardaki desteğine kadar gerileyebilir.

Boğalar baskın olursa, Fib 0,618 seviyesindeki 0,49 dolardaki direncine ulaşmak isteyecektir. Bu da yüzde 28’lik bir yükselişe tekabül etmektedir. Ardından 0,60 dolar ve 0,75 dolardaki direnç seviyelerini kırmak için yukarı yönlü hareketine devam edebilir. Ancak 0,97 dolardaki direnci güçlü göründüğü için ve 1 dolardaki psikolojik seviye nedeniyle buradan ret yeme şansı yüksek olabilir. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması içinse yüzde 294’lük bir yukarı yönlü hareket gerçekleştirmesi gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster