Alien Worlds (TLM) Kırılım Hangi Yöne Olacak?

TLM formasyon içinde sıkışmaya devam ettiği için kırılımın hangi yöne olacağını, destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

TLM Kritik Seviyede İşlem Görüyor!

TLM -02.25-1

Kısa vadeli bir görünümde düşen bir trendde işlem gören TLM, gittikçe sıkışmaya devam ediyor. Bu sıkışmanın sonunda volatiliteli bir kırılım gerçekleşebilir. Ancak uzun vadede net şekilde ne düşen bir çizgide ne de yükselen bir çizgide işlem görüyor. Bu belirsizliğin son bulması için bu kırılımın gerçekleşmesi gerekiyor. Kasım ayındaki zirvesinden yüzde 81 aşağıda işlem gördüğü için güçsüz olduğunu ve yukarı yönlü kırılım ihtimalinin az olduğu çıkarımı yapılabilir. Ancak bu kadar çok düşüş yaşadıktan sonra yükselişin de gelmesi an meselesi olabilir.

Bollinger bandı cephesine baktığımızda, alt bandı kırdığını ve bandın altına iğne attığını görüyoruz. Bu da, bant kırılımı sonrasında tepki aldığı anlamına geliyor. Günlük grafikte yeşil mum yakması da bu teoriyi destekler nitelikte. Şu anda ilk hedefinin orta bant olduğunu düşünürsek fiyatının yüzde 17’lik bir yükseliş yaşaması gerekiyor. Orta bant ile trendin direnci örtüştüğü için buranın kırılımı çok mümkün olmayabilir. Ancak olası kırılımda yukarı yönlü sert hareketler beklenebilir. Aşağı yönlü kırılım ihtimalinin düşük olduğu konusunda da, Bollinger bandına bakarak çıkarım yapabiliriz.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

TLM - 02.25-2

Destek seviyesinden bahsedecek olursak, geçen seneki büyük çöküşten sonra ulaştığı dip seviyesi olan 0,066 dolarda güçlü bir desteği bulunuyor. Şu anda da önündeki ilk destek burası olduğu için olası düşüş senaryosunda bu seviyeye kadar gerileyebilir. Bu seviyeye gerilemesi yüzde 37’lik bir düşüşe tekabül ediyor.

Ayrıca önceden destek olan ancak şimdi direnç olarak görev alan 0,11 bölgesini test etmek isteyebilir. Bu bölgenin kırılımı gerçekleşmezse bahsedilen desteğe kadar gerileyebilir. Eğer ki kırılım gerçekleşirse 0,177 dolardaki direncine ulaşmak isteyecektir. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması içinse yüzde 718 yükselmesi gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster