Chiliz (CHZ) Teknik Analizi! – Ralli Devam Mı Ediyor?

chz-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Chiliz geçmiş boğa koşusunda mükemmel bir ralli yaparak yatırımcısını çok mutlu etmiş bir coin. Bu yükselişin ardından erken yatırımcılar yatırımlarını 10 kat arttırırken, FOMO’ya kapılıp geç yatırım yapan insanlar ise zararlı durumda kaldılar. Peki CHZ eski tepe seviyesine ulaşabilecek mi? Zararda beklemekte olan yatırımcılar için son hareketler neler söylüyor? Beraber inceleyelim.

CHZ Coin Genel Görünüm (Günlük Grafik)

Chz1d

Chiliz coin yorum için genel grafik yapısına baktığımızda sol tarafta geçen boğa koşusundaki fiyat yapısını görmekteyiz. Bu yükselişten birçok yatırımcı parasını katlarken, birçok kişi ise zararda kaldı diyebiliriz. Bu büyük yükseliş dalgasından sonra uzun süre akümüle süreci yaşayan CHZ’yi neler bekliyor?

Çizdiğimiz yükselen ve düşen trend yapısının oluşturduğu üçgen formasyonu yukarı kırılım gösterdi. Bu kırılım sonrası ise retest hareketi (yuvarlak içine alınmış) yapıldıktan sonra altcoinde %117’lik bir artış gözlemlendi. Kırılan düşen trend yapısı neticesiyle artık satış baskısının çok daha az olacağını belirtmek isteriz. Yaşanan yükseliş, zararda bekleyen yatırımcıları umutlandırsa da CHZ’nin önünde birçok direnç seviyesi de mevcut gözükmekte.

Daha yakın çekimde beraber inceleyelim.

CHZ Coin Teknik Analiz (4 Saatlik Grafik)

Chz4h

Chiliz teknik analizimizi yorumlarken 4 saatlik zaman diliminde CHZ coinde minör bir yükselen trend oluşumu görmekteyiz. Bu trend yapısının anlık seviyesi $0.423 seviyesi olup yazı sırasında trende yaklaşılmış gözüküyor. Aşağı doğru olası bir trend kırılımında en etkili destek seviyemiz ise grafikte işaretlenmiştir.

Direnç olarak bakmamız gerekirse CHZ coinin üst seviyelerde önemli dirençlerinin olduğunu belirtelim. Bu seviyeler sert “pump” mumları ile değil, sağlıklı ve sakin mumlarla aşılmalı diye belirtmeliyiz. Zira yaşanan sert hareketler coinin o seviyelerde tutunmasını zorlaştıracaktır.

CHZ Coin Destek ve Dirençler

Güçlü Direnç $0.57
Güçlü Direnç $0.53
Zayıf Destek $0.42
Güçlü Destek $0.36
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster