Chainlink Yatırımcılar İçin Güvenli Liman mı?

CHAINLINK-scaled-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Chainlink güçlü geliştirici etkinliği ve düşük ağ büyümesi ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu ayrışma, Chainlink’in bazı benzerleri kadar tutarlı bir şekilde gerçekleştirilememesinin birincil nedenidir. Aslında, haftalık kazancı %7.4’de kaldı. Ek olarak bu piyasa değerine göre ilk 15 kripto para arasında en düşüktü. Bu aynı zamanda grafiklerdeki ölçülen hareketle de ilişkilidir.

Bitcoin’in Hareketi İle Ralli Yaptı!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yukarı yönlü hareketi tüm altcoin piyasasını harekete geçirdi. Bu hareket ile ivmelenmesi güçlenen LINK yaklaşık olarak %105 arttı.

Yazının yazıldığı sırada LINK son 24 saatte %3.5 düşüşle 25 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Chainlink-grafigi
Chainlink günlük grafiği

22-25 dolar seviyeleri LINK’in Ağustos başından bu yana hareketini kısıtladı. Ancak boğalar sonunda fiyatları üst tavanın üzerine çıkarmayı başardılar. Kısa süre sonra %24’lük bir ralli yaşadı. Ancak yükseliş 27,3 dolarla sınırlı kaldı. İlginçtir ki yukarıda belirtilen bölge yatırımcılar için kazançlı bir kar sağlayan günlük 200-SMA ile çakıştı.

Chainlink İçin Sırada Ne Var?

Fiyatlar daha yüksek bir tepe oluşturduğundan düşüşlerde ilk desteğin tepkisi 24 dolar seviyelerinde gelebilir. Bu tepkinin gelebilmesi, LINK’in yükseliş trendini sürdürmesini sağlar. Buna karşılık 9 ağustostaki dip seviye olan 22 dolar seviyesinin altındaki kapanışlar altcoin için daha fazla geri çekilmeye sebep olabilir.

Göreli Güç Endeksi, genellikle satış sinyalleri sunan bir alan olan aşırı alım bölgesine dokunduktan sonra keskin bir şekilde düştü. 45-40 seviyesinin altına inilmesi odak noktasının belirli destek seviyelerine odaklanacağı ayı kontrolüne neden olacaktır. Aynı şey MACD’de de belirgindi. Ancak endeks hala pozitif olan yarım çizginin üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ayı Sinyallerine Dikkat Edilmesi Gerekiyor!

LINK’in ayı sinyalleri göz önüne alındığında, 23,3-25 dolarlık bir destek bölgesine odaklanılması gerekiyor. Buradan gelebilecek geri sıçrama, LINK‘in bir sonraki hareketini yukarı doğru devam ettirmesine neden olabilir. Ek olarak 27,3 dolar seviyesindeki son tepeyi bir kez daha test etmesine izin verecektir. Göstergeler henüz ayıların tamamen güçlü olduğunu göstermediği için yatırımcıların dikkatli olmaları gereklidir. Yatırımcıların bir pozisyona girmeden önce daha fazla gelişme beklemeleri gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster