Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Yükseliş Devam Edecek mi?

CHAINLINK-scaled-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Toplam kripto para piyasa değeri 3 Şubat’tan bu yana artmaya devam ediyor ve o günden beri yaklaşık yüzde 14,20 yükseliş kaydetti. Bu sayede Bitcoin’e büyük para girişleri yaşandığı için son birkaç gündür piyasa yeşil bölgede işlem görüyor. Bitcoin, 41 bin doların ve Ethereum ise 3 bin doların üzerinde işlem görüyor. Çoğu kişinin yakından takip ettiği Chainlink (LINK) ise toparlanma belirtileri göstermeye başladı.

Chainlink Dip Seviyesine Ulaştı mı?

LINK-02.06-1-1

2021 yılının Mayıs ayında gerçekleşen büyük düşüşün destek noktası olan 13,38 dolar seviyesine kadar gerileyen LINK, sert bir tepki alarak, Bitcoin’in 69 bin dolar seviyesine ulaştığı gün olan 10 Kasım’da 38,31 dolara kadar yükseliş gerçekleştirmişti.

10 Kasım’da başlayan düşüş, 4 Aralık’ta likiditasyon iğnesine kadar devam etmişti. Tekrardan tepki alarak geçtiğimiz ay bu yılın en yüksek seviyesi olan 28,71 dolara ulaştı. Ancak piyasa yükselişe geçemeden tekrardan büyük bir düşüş yaşayarak 24 Ocak’ta dip seviyeden tepki aldı. O günden beri yükselişine devam eden LINK, yazının yazıldığı sırada 17,59 dolardan işlem görüyor. LINK, geçen senenin Temmuz ayındaki dip seviye ile aynı noktadan tepki aldı. Olası bir düşüşte tekrardan bahsettiğimiz destek noktasına ulaşabilir ve belki o desteği kırdıktan sonra daha büyük ve sert düşüşlerin gerçekleşmesi muhtemel olduğundan ayı sezonuna girmişiz demektir.

Yükseliş Devam Edecek mi? Direnç Seviyeleri Neresi?

LINK-02.06-2

Fibonacci seviyelerine baktığımızda ise, Temmuz’daki destekten yine tepki alan LINK’in direnç seviyeleri olarak ilk aşamada 22,75 dolar seviyesi olduğunu söylememiz oldukça mümkün görünüyor. Kısaca görünen direnç seviyelerinden bahsedecek olursak ikinci aşamada 28,53 – 33,20 ve 37,88 dolar seviyelerini söyleyebiliriz.

Fed’in Mart ayında gerçekleştireceği toplantı sonrası yeni faiz oranları açıklanacağı için gözler Amerika’da. Eğer ki beklenildiği yönde artışa gidilirse, piyasalarsa satış baskısı yaşanacaktır. Bu yüzden LINK, tekrardan 13,38 dolar seviyelerine gerileyebilir. Beklenti dışında gerçekleşecek bir faiz kararı, piyasaları şaşırtacaktır. Ayrıca piyasalar rahatlatacağından dolayı çok hızlı bir şekilde ilk direncimizi çok rahat kırabiliriz.

Temel analiz yönünden bakarsak, LINK, Web 3.0 segmentinde olduğu için önü açık bir projedir. Diğer blok zincirlerini birbirleri ile bağlar. Ayrıca gerçek dünyadaki verilerin blok zinciri üzerinde işlem görmesini sağladığı için gelecekte çok popüler kripto paralardan birisi olmaya aday.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster