Chainlink (LINK) Düşen Trendde İşlem Görüyor!

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Chainlink tarafında görülen yükseliş doğrultusunda direnç kırılımı denenmişti fakat satışların gelmesi sebebiyle direnç bölgesinden aşağı yönlü bir alttaki destek bölgesine kadar salınım hareketi sergileyebilir.

Chainlink Orta Vadeli Pivot Noktalar

Chainlink 02.20 1

Altcoin tarafında üç kere düşen trend kırılımı denenmiş fakat her denemede satış baskısının ağır basmasından dolayı aşağı yönlü seyir izlemiş olduğu görülmekte. Fiyat yeni dip bölgesi hala vermedi lakin aşağı yönlü bir eğilime sahip olduğu söylenebilir.

Aşağı yönlü hareketlerinin devamı durumunda ilk destek 13,7-12,35 dolar aralığında bulunmaktadır. Aşağı yönlü ayıların piyasayı kontrol etmesi durumunda bir önceki bölgenin kırılımı sonrası 9,50 dolar seviyelerine kadar düşüş gözlemlenebilir. Altcoin tarafında satış baskılarının devamı durumunda ise 7,35 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşaması söz konusu olabilir. Yukarı yönlü oluşacak fiyat hareketleri doğrultusunda ilk direnç bölgesi 20,10 seviyelerinde bulunmaktadır. Bu bölge üzerinde gelecek günlük kapanış sonrası altcoinin tekrardan 23,25 dolar seviyelerinde işlem görmesi muhtemeldir. Direncin desteğe dönüşmesi ve yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi durumunda altcoin 29 dolar seviyelerine doğru büyük ivmeli bir yükseliş gösterebilir.

Destek noktaları: 13,70 – 12,35 – 9,50 – 7,35

Direnç noktaları: 20,10 – 23,25 – 29

Kısa Vadeli Düşüş Trendi Sürüyor!

LINK 02.20 2

Altcoin tarafında mavi ile belirtilen düşen trendin üzerine çıkılmadığı sürece kısa vadeli düşen trend devam edecektir. Kısa vadeli düşen trend üzerine çıkılması durumunda beyaz renkle belirtilen orta vadeli düşen trend bölgesinin tekrardan test edilmesi mümkün olabilir.

Aşağı yönlü oluşacak fiyat hareketlerinde altcoin için ilk destek noktası 14,30 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Bu bölge altında gerçekleşecek fiyat hareketleri doğrultusunda 13 dolar seviyelerindeki destek bölgesi tekrardan test edilebilir. Ayıların satış baskısısın artması durumunda altcoin için diğer destek bölgesi olan 11,30 dolar seviyesine kadar geri çekilme yaşanılabilir.

Yukarı yönlü oluşacak hareketler doğrultusunda kısa vadeli düşen trend kırılımı gerçekleşmesi lazım. Bu bölgenin kırılımı dahilinde gerçekleşecek yükseliş altcoin için 16,65 dolar seviyelerine kadar devam edebilir. Bu bölge üzerinde gerçekleşecek fiyat hareketleri doğrultusunda 17,90 dolar seviyesi direnç görevi görecektir. Direncin desteğe dönüşmesi ve boğaların alım baskısı kurması üzerine 19.60 dolar direncine kadar yükseliş gözlemlenebilir.

Destek noktaları: 14,30 – 13 – 11,30

Direnç noktaları: 16,65 – 17,90 – 19,60

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster