Ripple (XRP) Düşüşü Derinleşebilir mi?

xrpp

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

XRP, 8 Şubat’ta yakın zaman zirvesi olan 0.91 seviyesini görmesinden bu yana geri çekildi. Yaşanılan son düşüş, kripto para birimlerinin lideri Bitcoin’in son düzeltmesi ile bağlantılı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Öte yandan, XRP için bir yükseliş ibaresi henüz gözükmese de daha da düşmesi olası senaryolardan gibi görünüyor.

Ripple İçin Olası Düşüş Senaryoları Neler?

XRP-19.02.

Ripple şu anda 0.74 destek seviyesini destek edinerek 0.81 direnç seviyesinin aşağısında 0.78 dolardan  işlem görüyor. Direnç seviyesinin üzerinde kapanış yapamama veyahut bu seviyelerde bir reddedilme, dik bir düşüş eğiliminin yaşanmasına sebep olabilir. Bunun gerçekleştiğini varsayarsak, XRP fiyatı öncelikle 0.74 destek noktasını tekrar test edecektir.

Bitcoin’nin güncel durumu göz önüne alındığında, destek seviyesi olarak koruma sağlayan 0.74 dolar desteğinin kırılması oldukça muhtemeldir. Ripple’ın 2022’de yaşadığı ilk yükselişteki verimsizlik, düşüş tezine sebep katıyor. Toplamda, Ripple için ortalama %17’lik bir düşüş yaşanabilir ve 0.67 doları deneyebilir. Çünkü aşağı yönde güçlü bir destek noktasına sahip değil.

XRP Yükselişi Nasıl İvme Kazanabilir?

XRP-19.02

XRP şu anda  0.74 destek noktası ile 0.81 direnç noktasının arasında volatil hareket sürdürüyor. Öte yandan olumlu bir atmosfer oluştuğunda XRP, 0.818 seviyesinin üzerinde ihtiyacı olan hacmi yakalayarak dört saatlik bir mum kapanışı yapmayı başarabilirse, daha yüksek bir değer yaratacak ve düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, boğalar 0.86 direnç bariyerini yıkıp geçmek isteyeceklerdir. Belirtilen değerlerde satıcıların kâr alması ve oluşabilecek düzeltmeler, tekrar 0.81 dolar seviyesinden alıcı bularak şubat ayının başındaki seviyesi olan 0.91 dolar seviyesini test etmek isteyecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster