Ayıların ve Boğaların Savaşı: Bitcoin Kritik Destek Seviyesinde!

bitcoin-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz sene Aralık ayının sonunda haftalık arz bölgesi olan 52 bin dolar seviyelerini geçmeyi başaramayan Bitcoin, o günden bu yana yükseliş trendine geçebilmiş değil. Şubat ayının 2. haftasını 42.700 dolar destek seviyelerinde git-gel yaparak tamamlayan BTC, dün tekrar 39.544 dolar seviyesine kadar düştü. BTC yükselişi tetiklemeden önce 36,398 ile 38,895 talep bölgesini yeniden test edebilir.

Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri!

Bitcoin 19.02 01

Bitcoin fiyatı 3 Şubat-10 Şubat tarihleri arasında katlanarak yükselişe geçerek kritik bir direnç bariyerini deldi. Ancak bu yükseliş eğilimi ikinci bir testten sonra devam edemedi ve düşüşe yol açtı. İleriye dönük olarak, BTC kısa bir geri dönüşü tetiklemeden önce istikrarlı bir destek seviyesine doğru ilerleyebilir. Bitcoin fiyatı 3 Şubat’ta rallisine başlayarak sadece bir hafta içinde %26 değer kazanmıştı. Bu girişim, boğaların gücü kaybetmesiyle engellendi ve bu da 39.481 dolardaki major destek seviyesinin altında küçük bir geri çekilmeye yol açtı. Bu düzeltmeden elde edilen iyileşme güçsüz düştü ve son üç gün içinde meydana gelen %10’luk bir çökmeye yol açtı.

Bitcoin fiyatı haftalık destek seviyesinden 39.481 dolar desteğinden sekme yapabilirse, 42.748 dolara yeni kadar uzanan bir yükselişin başlaması için iyi bir şansı olabilir. Boğalar gerekli olan hacimli alımı gerçekleştirebilirse ve ayıları alt etmeyi başarabilirse, Bitcoin fiyatının haftalık talep bölgesinin alt sınırı olan 45.550 dolar seviyelerini tekrar deneme şansı yüksektir.

Bitcoin İçin Hedef Seviyeler Nereler?

Bu senaryo iyimser olsa da, aşağı yönlü bir kırılım gerçekleşirse Bitcoin’in günlük talep bölgesi olan 42.748’e yükselmeden önce, 36.400 ve 38.900 seviyelerini tekrar ziyaret edebileceğini beklemek yerinde olacaktır. Her iki durumda da, yatırımcılar yakın zamanda küçük bir yükseliş trendinin başlamasını bekleyebilirler.

Günlük talep bölgesinin alt sınırı olan 36,398 seviyesini kırması halinde, lider kripto para birimi Bitcoin için işlerin büyük ölçüde değişmesine yol açabilir. Bu durumda, BTC boğalarının 34.752 major destek seviyesinden bir sıçrama ve ardından 42 bin dolar direnç seviyelerine kadar toparlanma şansı var. Bu destekten yeterli güç bulamamak, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve 29.100 seviyesindeki major destek noktasına veya daha aşağısına kadar bir çöküşe sebep olabilecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster