Anchor Protocol (ANC) Yükselişine Devam Edecek mi?

analiz-13

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Terra ekosistemindeki bir proje olan ANC, son 1 haftada yaklaşık yüzde 66 yükseldi. An itibariyle de yükselişine devam ediyor. Genel piyasadaki düşüşe rağmen bir güç gösteriyor. Bugün sizler için ANC’nin hangi bölgeden geri çekilme yaşayacağını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

ANC Yükselişini Sürdürüyor!

ANC -02.19-1

Uzun bir süre boyunca konsolide olan ANC, bu alandan çıktıktan sonra büyük bir düşüşe geçti. Bu düşüş neredeyse yüzde 55’lik bir kayba tekabül etmektedir. Ardından toparlanma belirtileri gösterdi ve son 1 haftada büyük kazançlar sağladı. Geçtiğimiz ay yaşanan düşüşten sonra kısa vadeli bir yükseliş trendine geçti. Bu alanı kesik sarı çizgiler ile gösterdik. Yükselen trendin içinde işlem görmesine rağmen, bu alanın oldukça dar bir çerçevede olmasından kaynaklı olarak sert hareketler beklenebilir. Son 10 günde yukarı yönlü sert hareketler geldi ancak aşağı yönlü hareketin de gelmesi mümkün görünüyor.

Bollinger bandı kısmına baktığımızda, üst bandı kırdığını görüyoruz. Bu da geri çekilme yaşanması için en büyük sebeplerden birisi olabilir. Üst bandın veya alt bandın kırılması durumunda genelde sert tepkiler görülür. Burada üst bant kırıldığı için sert bir şekilde düşüş hareketi görebiliriz. Orta bandın olduğu seviyeye geri çekilmesi demek yüzde 33’lük bir düşüş anlamına geliyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ANC -02.19-2

Günlük grafikte baktığımızda, Fibonacci 0,618 bölgesindeki direnci kırdığını ve 0,5 alanına gittiğini görüyoruz. Bu alan oldukça kuvvetli şekilde işlev görmektedir. Şu anda ulaşmak istediği 0,5 alanı 2,86 dolara denk gelmektedir. Ayrıca olası geri çekilme durumunda 2,46 dolara kadar geri çekilmesi mümkün olabilir. Ancak bu denli sert yükselişten sonra gelecek olan düzeltme büyük olacağı için 0,786 Fib yani 1,9 dolara kadar gerileyebilir.

Yükseliş senaryosundan bahsetmemiz gerekirse, şu anda 2,86 bölgesi direnç olduğu için burayı kırması çok mümkün görünmüyor. Gerek Fibonacci direnç seviyelerini gerekse Bollinger bandını dikkate aldığımızda daha fazla yükselişin gelmesi muhtemel olmayabilir. Balinalarının ne kadar istekli olduğuna bağlı. Zaten bu kadar yükselişten sonra balinalar dinlenmek isteyebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster